Otwarcie boiska

23 września 2022r. w ramach projektu „Rewitalizacja części miasta Czersk” dyrektor naszej szkoły Dominika Oksentowicz wraz z Burmistrzem Czerska Przemysławem Biesek- Talewskim i  Wicemarszałkiem Województwa Pomorskiego Leszkiem Bonną dokonali uroczystego otwarcia boiska wielofunkcyjnego. Po przecięciu wstęgi głos zabrali  Burmistrz Czerska, Dyrektor SP1, Przewodniczący Rady Rodziców pan Mariusz Gajewski, a ksiądz proboszcz Zbigniew Straszewski poświęcił obiekt. Uroczystość uświetniły występy mażoretek z GCK w Czersku i uczniów klasy 6c i 6d naszej szkoły. Potem odbył się mecz siatkówki, a w skład drużyn weszli uczniowie, nauczyciele i rodzice naszych dzieci.  Po emocjonujących rozgrywkach rozpoczął się piknik, podczas którego można było skosztować różnych potraw.

Tego dnia w SP1 od samego rana odbywało się wiele ciekawych wydarzeń. Zorganizowano Senioriadę, w której wzięli udział seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Dziennego Domu „Senior+” w Czersku. Prezes Stowarzyszenia „Dla naszej gminy” Bogumiła Ropińska oficjalnie rozpoczęła świętowanie. Jedną z atrakcji była integracja seniorów i uczniów, którzy świetnie się bawili podczas potyczek sportowych, które przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego. Dzieci z klas 0 i I podziwiały aktorów w przedstawieniu „Rzepka” zrealizowanym na motywach utworu Juliana Tuwima. Panowie Tomasz Goncz i Marek Jasnoch z czerskiego komisariatu  przeprowadzili wykłady dla uczniów i seniorów na temat bezpieczeństwa oraz hejtu. Na terenie szkoły swoje stoisko miała dietetyczka, u której można było dokonać pomiaru wagi, ciśnienia i cukru oraz skosztować zdrowej żywności. Na sali odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy przygotowany przez strażaków.

Całemu wydarzeniu towarzyszyła piękna pogoda i wspaniała atmosfera.

Katarzyna Porożynska

Otwarcie boiska wielofunkcyjnego - 23.09.2022

Ułatwienia dostępu