Akcja „SprzątaMy”

Uczniowie klasy 2 d i 3 b aktywnie włączyli się w akcję „SprzątaMy”, organizowaną przez Lasy Państwowe, pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Celem akcji jest uświadomienie, jakim zagrożeniem dla środowiska są pozostawiane w lasach śmieci.

W środę, 22 czerwca uczniowie udali się do leśnictwa Czersk. Po przybyciu na miejsce zostali serdecznie powitani przez leśniczego, pana Eligiusza Osowickiego i edukator, panią Alicję Sabiniarz, z którą niedawno mieli zajęcia w szkole. Po otrzymaniu jednorazowych rękawiczek oraz worków na odpady, pod opieką wychowawczyń i pracowników leśnictwa, udali się do lasu, przynależącego terytorialnie do leśnictwa Czersk. Uczniowie byli świadomi, jak ważne jest podjęte działanie i z ogromnym zaangażowaniem wyszukiwali przeróżne śmieci, których nazbierali sporą ilość. Jednomyślnie stwierdzili, że chcą mieć czyste okolice dla siebie i innych ludzi, ale przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo zwierząt. Podczas wędrówki po lesie, dzieci zdobywały nie tylko śmieci, ale również sporo informacji od towarzyszących im pracowników leśnictwa. Po skończonej zbiórce i edukacji w naturalnym środowisku, na dzieci czekała nagroda, pieczone kiełbaski i bułki. Po sporej dawce ruchu wszyscy z apetytem przystąpili do konsumpcji. Nie obyło się bez słodkiego akcentu, którym były cukierki.

Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi, wspólnymi zdjęciami oraz podziękowaniami za udział w tak ważnej akcji, przez zastępcę nadleśniczego, pana Mateusza Kulczyk.

Poniżej zdjęcia wykonane przez pracowników leśnictwa.

Wychowawczynie:

E. Bonkowska, E. Rutkowska

Akcja „SprzątaMy” - 22.06.2022

Ułatwienia dostępu