4a i 4d na wycieczce

27 maja dwie czwarte klasy: IV a i IV d wybrały się na całodzienną wycieczkę po Kaszubach. Najpierw Wieżyca, gdzie trzeba było wejść na Kaszubską Wieżę Widokową im. Jana Pawła II. To prawie 350 m n.p.m. Można z niej podziwiać cudowny krajobraz Wzgórz Szymbarskich. Przez chwilę można się było poczuć jak w górach! Potem Kościerzyna i Muzeum Kolejnictwa – dawny Skansen Parowozownia, gdzie można było obejrzeć różnego rodzaju lokomotywy: od parowych do elektrycznych. Frajdą jest możliwość zajrzenia do parowozów, poznać wyposażenie i działanie. Bardzo ciekawie opowiadał o tym pan przewodnik.

Następny punktem wycieczki był Będomin i Muzeum Hymnu Narodowego, gdzie uczniowie poznali historię powstania naszej najważniejszej pieśni państwowej – ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Muzeum znajduje się w przepięknym starym dworku autora słów hymnu – Józefa Wybickiego.

Ostatni punkt programu to hodowla strusi w Garczynie. Znajduje się tam ok. 300 tych egzotycznym ptaków, które są niesamowitą atrakcją dla turystów. Na koniec ognisko i szczęśliwy powrót do domu.

Wybraliśmy taką trasę, gdyż uważamy, iż trzeba dobrze poznać najbliższą okolicę. Mieszkamy na skraju Kaszub, wiele nas łączy z tym przepięknym regionem. Mamy świadomość, że nie udało nam się zwiedzić całego, ale wszystko przed nami…

Oprac. Hanna Kaszubowska

IVa i IVd na wycieczce po Kaszubach - 27.05.2022

Ułatwienia dostępu