W świecie Lego

W środę, 14 czerwca odbyła się wycieczka do Gdańska, na największą w Europie wystawę budowli z klocków lego oraz największą w Polsce kolekcję obrazów 3D! Na uczniów klas 1b i 3d oraz starsze koleżanki z 5d czekało mnóstwo atrakcji. Opiekę podczas wycieczki pełniły wychowawczynie i p. Katarzyna Porożynska.

Najpierw uczestnicy wycieczki odwiedzili wystawę budowli z klocków lego, całkowicie nową, premierową ekspozycję 1000 m². Hitem wystawy była spektakularnych rozmiarów rekonstrukcja pojazdu Batmana, aż 7-metrowa, zbudowana z 900 tysięcy klocków! Batmobilowi towarzyszyła figura inspirowana postacią Batmana, wykonana w skali 1:1. Poza tym dzieci zobaczyły postacie z gier komputerowych i bajek, owady, zabytki Gdańska, galerię obrazów, odkrywców i ich wynalazki oraz wiele innych budowli. Fanów Harry’ego Pottera zachwycił ogromny zamek Hogwartu, a więc Szkoły Magii i Czarodziejstwa z okazałymi 2-metrowymi wieżami. Na wystawie zgromadzono 80 makiet zbudowanych z ponad 5 mln klocków!

Następną atrakcją był FUN PARK, czyli wielka, kolorowa Strefa Zabawy klockami lego z niezliczoną ilością atrakcji i inspiracji do tworzenia własnych budowli. Młodym konstruktorom czas upływał niezmiernie szybko. Wykazali się ogromną kreatywnością tworząc niesamowite budowle i napisy.

Ze strefy zabaw uczestnicy wycieczki udali się na 3D Trick Gallery. Interaktywna galeria przestrzennych obrazów dostarczyła sporo wrażeń. Obrazy służyły jako tło do zrobienia niepowtarzalnych zdjęć w niecodziennych, niezwykłych, a czasem wręcz w abstrakcyjnych i niemożliwych okolicznościach. Wykonaliśmy niesamowite zdjęcia!

Na zakończenie pobytu w Gdańsku dzieci zjadły posiłek w przestrzeni gastronomicznej. Wycieczkę można zaliczyć do udanych, gdyż była ciekawą formą edukacji, zabawy i relaksu.

E. Bonkowska, E. Rutkowska

W świecie Lego w Gdańsku - 14.06.2023

Ułatwienia dostępu