5b i 5c w Gdańsku

Dnia 18 maja 2022r. klasa 5b i 5c oraz opiekunowie: Kamila Mróz, Barbara Ringwelska i Monika Łobocka wybrały się na wycieczkę szkolną do Gdańska. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja zespołów klasowych oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. Pierwszym punktem wyjazdu był park Movement Arena. Na terenie parku znajdował się ogromny plac zabaw dla każdego, kilkanaście małych trampolin tworzące arenę zabaw grupowych, basen z gąbkami oraz poduszka powietrzna. Przed wejściem na główną halę uczniowie rozgrzewali się pod okiem profesjonalnych trenerów. Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną zabawą.
Z pewnością, dla każdego, ta niezwykła lekcja wf -u była ciekawym doświadczeniem. Następnie klasy wraz z opiekunami zwiedzali Muzeum Lechii Gdańsk gdzie poznali historie klubu piłkarskiego oraz mieli okazje obejrzeć eksponaty związane z futbolem i innymi dyscyplinami sportu. Po opuszczeniu stadionu wsiedliśmy do autobusu, którym przejechaliśmy na Stare Miasto. Przy jednym z najważniejszych zabytków Gdańska – Fontannie Neptuna zrobiliśmy sobie zdjęcia. Następnie spacerowaliśmy, a podczas spaceru mogliśmy kupić sobie różne pamiątki. Najczęściej były to magnesy przedstawiające Gdańsk, widokówki i breloczki. Ostatnim punktem wyjazdu była Papugarnia. Uczestnicy wycieczki podziwiali przepiękne małe papugi i te sporo większe. Oswojone ptaki siadały wszystkim na głowach, rękach i ramionach. Wszyscy mieli możliwość karmienia papug. Spotkanie z tymi egzotycznymi ptakami było dla wszystkich niesamowitym i niezapomnianym przeżyciem. Przed samym wyjazdem z Gdańska odwiedziliśmy jeszcze restaurację Mc’ Donalds, gdzie zjedliśmy podwieczorek. Wycieczce towarzyszyły ogromne emocje oraz zainteresowanie. Miło było usłyszeć w drodze powrotnej, że wyjazd był bardzo udany.

Wycieczka 5b i 5c do Gdańska - 18.05.2022

Ułatwienia dostępu