Wycieczka Szkolnego Koła Regionalnego

Udało się, zdążyliśmy! Jeszcze przed wprowadzeniem nauczania zdalnego razem z p. Piotrem Gliszczyńskim i p. Aleksandrą Dzięcielską-Jasnoch pojechaliśmy na wycieczkę zorganizowaną dla członków i sympatyków Szkolnego Koła Regionalnego „Kaszëbi z Jedinczi”.      
          W Domu Kultury im. Hieronima Derdowskiego w Wielu czekała na nas p. Anna, którą „Kaszëbi z Jedinczi” poznali podczas jesiennych warsztatów projektowania plecaków. Teraz pod jej czujnym okiem tworzyliśmy wzory kaszubskie i zwierzęce na szklanych kubkach i drewnianych podstawkach. Co więcej, pani Ania zaoferowała się, że wszystkie nasze kubki wypali
w specjalnym piecu, by farby były trwałe. Dzięki temu odebraliśmy nasze dzieła parę dni później w szkole.       
          Warsztaty były kreatywne, a co po nich? Przepyszny posiłek w restauracji w Karsinie. Właściciele tak nas ugościli, że wracaliśmy do Czerska trzymając się za pełne brzuchy.     
          Kiedy następne wydarzenie dla Szkolnego Koła Regionalnego? Na pewno już w marcu!       

Aleksandra Dzięcielska-Jasnoch,
opiekun Szkolnego Koła Regionalnego „Kaszëbi z Jedinczi”

Wycieczka Szkolnego Koła Regionalnego - 20.-01.2022

Ułatwienia dostępu