Konkurs recytatorski

Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdańsku zorganizowała I Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji w Języku Angielskim „Listen Up”, w którym wzięło udział kilkoro uczniów naszej szkoły:

– w kategorii klas III-IV – Zofia Wons (3 a)  i Aleksandra Fierek  (3 d)

– w kategorii klas V-VI – Amadeusz Kobryń  (6 a).

Zadaniem uczestników była recytacja wiersza z pamięci w języku angielskim i przesłanie nagrania do organizatora. Przy ocenie komisja brała pod uwagę stopień opanowania pamięciowego tekstu, interpretację, dobór repertuaru oraz wrażenia artystyczne.

Konkurs odbył się w 3 etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Spośród 60 szkół podstawowych województwa pomorskiego biorących udział w tym konkursie, to reprezentant naszej Jedynki – Amadeusz Kobryń dostał się do ścisłego finału, który odbył się już stacjonarnie w Gdańsku. Tam, 27 kwietnia, Amadeusz zadeklamował inny wiersz niż w poprzednich etapach – „I never want to go to bed”,  (wcześniej – „ I need to do my homework” )

Jesteśmy z Niego dumni, że reprezentował naszą szkołę i został finalistą tego konkursu.

 Życzymy kolejnych sukcesów!

Gratulujemy!!!

B. Drewczynska

Ułatwienia dostępu