Dziel się uśmiechem

PROGRAM “DZIEL SIĘ UŚMIECHEM”

W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami przystąpili do programu “Dziel się uśmiechem”, którego celem jest edukacja uczniów na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Zajęcia edukacyjne prowadzone były przez wychowawców w 4 blokach tematycznych:

  1. MOJE ZĘBY – podczas tych zajęć uczniowie zostali zapoznani z budową, rolą i funkcjami zębów oraz ich rodzajami. Wskazane zostały powody, dla których trzeba dbać o zęby, i zagrożenia związane z brakiem dbałości o uzębienie.
  2. DBAM O ZĘBY – uczniowie zostali zapoznani z zasadami prawidłowego i skutecznego mycia zębów. Ponadto zostali zaznajomieni z dodatkowymi środkami higieny jamy ustnej, takimi jak nić dentystyczna i płyn do płukania ust. Omawiano jest rolę gumy bezcukrowej w zachowaniu higieny jamy ustnej.
  3. SPRZYMIERZEŃCY ZDROWYCH ZĘBÓW – w trakcie tych zajęć położono nacisk na naturalnych sprzymierzeńców zdrowych zębów: fluor, dietę i ślinę.
  4. IDĘ DO DENTYSTY – podczas tych zajęć uczniowie zapoznają się z pracą lekarza dentysty. Poprzez wyjaśnienie specyfiki jego pracy oswajają się z wizytą w gabinecie dentystycznym i rozpraszają lęki z nią związane.

Każdy uczestnik programu otrzymał m.in.  zeszyt ćwiczeń “Dziel się uśmiechem”, gumę ORBIT oraz karty pracy. Poniżej można zobaczyć relację z przebiegu tych lekcji.

koordynator projektu:
Agnieszka Wiencelewska

Ułatwienia dostępu