Etap gminny BRD

W dniu 11.04.2022 r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W rywalizacji uczestniczyły dwie drużyny z każdej szkoły podstawowej z gminy Czersk. Grupa I – uczniowie szkół podstawowych w wieku 10-12 lat (rocznikowo) -grupa czteroosobowa -2 dziewczynki i 2 chłopców, grupa II – pozostali uczniowie (grupa trzyosobowa).

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się w 4 etapach. I etap: wszyscy uczniowie pisali test, składający się z 25 pytań, obejmujący zagadnienia dotyczące zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, sytuacji w ruchu drogowym. II etap: uczniowie rozwiązywali test- skrzyżowania, składający się z 10 zadań polegających na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie. W testach z trzech wariantów odpowiedzi, prawidłowa była tylko jedna (testy jednokrotnego wyboru.) III etap: konkurencja z udzielania pomocy przedmedycznej. Polegała na wykonaniu przez całą drużynę w czasie 5 minut zadania praktycznego w postaci udzielania pomocy osobie poszkodowanej. Wylosowane zostało rana cięta kciuka. IV etap: jazda rowerem po torze przeszkód,  który składał się z slalomu z ograniczeniem, bramki wiszącej, przedmiotu do przewożenia, rynny, tarki, zmiany pasa ruchu oraz zatrzymania w miejscu. Część sprawnościowa była ustawiona na małej sali gimnastycznej.

Naszą szkołę reprezentowały zespoły w składzie:

I grupa:

1. Natalia Rostankowska z kl. V b,

2. Wiktoria Grzella z kl. V b,

3. Sebastian Żychliński z kl. V b,

4. Olaf Ossowski z kl. V b.

II grupa:

1. Alicja Kaszubowska z kl. VII b,

2. Jan Majer z kl. VII b,

3. Ignacy Janikowski z kl. VIII a,

W komisji pracowali nauczyciele – opiekunowie drużyn, szkolna pielęgniarka pani Maria Narloch, pan Andrzej Czerwionka jako sędzia główny, policjant mł. asp. Tomasz Goncz oraz policjant asp. szt. Marek Jasnoch


WYNIKI I GRUPY

W klasyfikacji indywidualnej uczniowie zajęli:
I m. –Hubert Chabowski (SP2 Czersk),

II m. –Olaf Ossowski (SP1 Czersk),
III m. – Wiktoria Grzella (SP1 Czersk).

Kwalifikacja drużynowa:

I m. Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku

II m. Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku

III m. Szkoła Podstawowa w Rytlu

IV m. Szkoła Podstawowa w Gotelpiu

WYNIKI II GRUPY

W klasyfikacji indywidualnej uczniowie zajęli:
I m. – Dawid Narloch  (SP2 Czersk),

II m. – Ignacy Janikowski (SP1 Czersk),
III m. – Jan Majer (SP1 Czersk).

Kwalifikacja drużynowa:

I m. Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku

II m. Szkoła Podstawowa nr 1 w Czersku

III m. Szkoła Podstawowa w Gotelpiu

IV m. Szkoła Podstawowa w Rytlu

V m. Szkoła Podstawowa w Łęgu

Najlepszym zawodnikom wręczono dyplomy i nagrody.

Szkoła Podstawowa nr 2 będzie reprezentować gminę Czersk w eliminacjach powiatowych w Chojnicach, które odbędą się 25 kwietnia.

Nagrody za II miejsce grupowo zasponsorował sklep rowerowy SZPRYCHY.COM ze Starogardu Gdańskiego, ul. Zblewska 10B 4. Za co bardzo dziękujemy!

Bardzo dziękujemy  panu Andrzejowi Czerwionce za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzenia gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Organizatorzy
SP2 –Danuta Bąk
SP1 – Kamila Mróz

Etap gminny Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - 11.04.2022

Ułatwienia dostępu