Wizyta w teatrze

We wtorek 5.04 uczniowie klasy 2d i 3b wybrali się do teatru w Grudziądzu. Opiekę pełniły wychowawczynie oraz pani Wioletta Jabłońska. Trzecioklasiści wybrali się kolejny raz do teatru. Natomiast dla drugoklasistów, jako zespołu klasowego, była to pierwsza wizyta w teatrze.

Przedstawienie pt. „Królewna Dobromiła” napisane i wyreżyserowane przez Zbigniewa Kulwickiego powstało na deskach sceny Centrum Kultury Teatru w Grudziądzu. Królewna Dobromiła rozpaczliwie próbująca uratować zdradzonego ojca, osierocony Bartek, Sierściuch, który wkrótce zyska od przyjaciół prawdziwe imię, ksiądz Stanisław, bezbronny król, a nawet rój pszczół i nawrócony przez fałszywego ducha Zbój – wszyscy  bohaterowie odegrają  swoją rolę w historii dowodzącej, że nawet wielkie zło powinno bać się odrobiny dobroci. Niezupełnie wiadomo, czy było to dawno, czy tylko jakiś czas temu. Nie jest też jasne, czy za siedmioma górami i siedmioma lasami, czy też całkiem niedaleko stąd. Wiemy jednak niezbicie, że było sobie wspaniałe królestwo rządzone przez dobrego króla. W zamku wychowywała się piękna królewna Dobromiła, która po swoim ojcu miała szlachetne serce. Niestety okrutna macocha zarzuciła na to cudowne miejsce i na tych dobrych ludzi sieć swojej intrygi. Jednak czy misterny plan złej Królowej oraz jej bezwzględnego sługi rzeczywiście jest doskonały? Czy uda im się obalić władzę sprawiedliwego władcy? Ich serca wypełnione są jedynie złem. Nie ma takiej zbrodni, której nie odważyliby się dopuścić, a jednak tuż przed tryumfem, gdy czują pewność swojego sukcesu, na ich drodze pojawia się…

Opowieść o przyjaźni, dobroci, dążeniu do wyznaczonych celów. Młodzi widzowie aktywnie uczestniczyli w przebiegu przedstawienia, które bardzo im się spodobało. Duże wrażenie wywarły na nich wszystkie elementy spektaklu, a mianowicie gra aktorska, dekoracje, kostiumy, rekwizyty i muzyka. Na zakończenie występujący aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Po przedstawieniu udało się nam wykonać pamiątkowe zdjęcia na scenie i w towarzystwie aktorów

Wychowawczynie: Ewa Bonkowska, Ewa Rutkowska

Wizyta w teatrze - 5.04.2022

Ułatwienia dostępu