Sukces Oli z 3d

Rozstrzygnięto pierwszy etap XX Powiatowego Konkursu Wiedzy Przyrodniczej. W tym roku odbywał się pod hasłem Inwazyjne gatunki obce.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas II i III szkół podstawowych z powiatu chojnickiego. Był to etap plastyczny. Prace mogły być wykonane wyłącznie indywidualnie. Nadesłano 170 prac z 22 szkół (z 37 klas). Zadaniem uczestników było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej przedstawiającej portret jednego wybranego obcego inwazyjnego gatunku, który niestety również występuje w Parku Narodowym „Bory Tucholskie” i jego otulinie. Spośród roślin należą do nich: kolczurka klapowana, nawłocie (kanadyjska lub późna), niecierpki (gruczołowaty lub drobnokwiatowy), przegorzany (kulisty lub węgierski) i rdestowiec ostrokończysty. Do obcych inwazyjnych gatunków zwierząt zaliczamy: norkę amerykańską, jenota, daniela oraz raka pręgowanego.
Z naszej szkoły nagrodzona została praca Aleksandry Fierek z klasy IIId, dzieki temu drużyna z tej klasy zakwalifikowała się do II etapu konkursu, który odbędzie się 8 grudnia 2021 r. w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie. Dwuosobowe reprezentacje wyróżnionych klas będą rozwiązywać zadania przygotowane w formie krzyżówek, rebusów, rozsypanek oraz innych zadań i zabaw edukacyjnych z zakresu wiedzy o przyrodzie kl. I-III.
Gratulujemy Oli nagrody w pierwszym etapie i życzymy reprezentacji klasy IIId powodzenia w etapie drugim. Trzymamy kciuki!!!

Grażyna Papierowska

Sukces Oli z 3d - listopad 2021

Ułatwienia dostępu