Biegi Miejskie

Biegi Miejskie – październikowa rywalizacja z sukcesami naszych uczniów!

Dzisiaj, 22 października, odbyły się coroczne Biegi Miejskie, które na stałe wpisały się w kalendarz sportowych wydarzeń naszego miasta. Tegoroczna edycja przyniosła pewną zmianę – po raz pierwszy zorganizowano ją we wtorek, zamiast jak dotychczas w sobotę. Choć decyzja ta miała swoje uzasadnienie, okazała się wyzwaniem dla wielu uczestników. Wtorek to przecież dzień pracy, co utrudniło udział niektórym zawodnikom, a także rodzicom, którzy zazwyczaj towarzyszyli swoim dzieciom na starcie. Mimo tych trudności pogoda dopisała, a wyjątkowo ciepły jak na końcówkę października dzień oraz momentami przebijające się przez chmury słońce sprawiły, że bieganie było prawdziwą przyjemnością.

Nasza szkoła, jak co roku, wystawiła liczną reprezentację i godnie nas zaprezentowała. Jako pierwsi na starcie zameldowali się uczniowie klas I–III, którzy zmierzyli się z dystansem 350 metrów. Wyniki były wspaniałe! Wśród chłopców II miejsce zajął Aleksander Żynda z klasy 1a, a na trzecim miejscu uplasował się Antoni Gliniecki z klasy 2d. Dziewczęta również stanęły na podium – Zofia Smaglińska z klasy 2d zdobyła trzecie miejsce. Zawodnikami z klas I–III opiekowały się panie Ewa Bonkowska (2d) oraz Celina Kliczkowska (1a), którym serdecznie dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie.

Następnie do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV–VI, gdzie konkurencja była szczególnie zacięta, gdyż to właśnie ta grupa była najliczniejsza. Mimo dużej rywalizacji, całe podium należało do naszych dziewcząt z klas szóstych! Na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Rostankowska z klasy 6b, srebrny medal zdobyła jej koleżanka z klasy Lena Kowalewska, a trzecie miejsce przypadło Natalii Kędzierskiej z klasy 6a.

Zaraz po dziewczętach nadszedł czas na rywalizację chłopców z klas IV–VI. Tu faworytem był Krzysztof Górnowicz z klasy 5c, który rzeczywiście wygrał bieg, nie dając szans rywalom. Starał się go dogonić Nikodem Pruski z klasy 6a, zajmując zasłużone II miejsce, a na trzecim miejscu uplasował się Michał Lepak z klasy 5d.

Po tych emocjonujących biegach nadeszła kolej na najstarsze grupy. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Zuzanna Osowska z klasy 7d, która bardzo ładnie przebiegła dystans 1200 metrów. Tuż za nią dzielnie walczyła Amelia Nakielska z klasy 8a, zdobywając II miejsce, a jako trzecia na metę przybiegła Amelia Korneluk z klasy 7b.

W kategorii chłopców również nie zabrakło emocji. Doskonały bieg zaprezentował Aleksander Zielke z klasy 8a, który zdobył I miejsce, dając z siebie wszystko. II miejsce wywalczył Ivan Holkin z klasy 8c, a trzecie miejsce przypadło Szymonowi Żywickiemu z klasy 8a.

Tak więc wszystkie miejsca na podium i medale należały do uczniów naszej szkoły! Warto jednak zaznaczyć, że pozostali uczniowie również zaprezentowali się bardzo ładnie i godnie reprezentowali naszą szkołę. Widać było ducha walki, chęć zwycięstwa oraz uśmiech na twarzach.

„Bieganie to najtańszy bilet do lepszego zdrowia i świetnego humoru – im szybciej ruszysz, tym więcej zyskasz!” Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy dzisiaj dali z siebie wszystko, i zachęcamy do dalszych sportowych wyzwań. Do zobaczenia na kolejnych biegowych trasach!

Opiekunowie :  Ewa Pruszak oraz Filip Pruszak