Wycieczka zerówek na pocztę

Dzień Poczty Polskiej obchodzony jest 18 października, gdyż data ta upamiętnia utworzenie Poczty Królewskiej przez Zygmunta Augusta w 1558 roku.
Nasze oddziały kilka dni wcześniej postanowiły wybrać się na małą wycieczkę- na pocztę w Czersku. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty, mogły zaobserwować pracę urzędnika pocztowego, a także poznać specyfikę pracy listonosza. Dzieci zobaczyły prawdziwy list oraz paczkę oraz dowiedziały się kim jest nadawca oraz odbiorca. Już w najbliższy piątek będą kontynuowały świętowanie tego ciekawego dnia.
Na zakończenie dzieci w podziękowały Pani Ewie za poświęcony czas oraz wręczyły podziękowanie i upominek.
Wycieczka na pocztę była dla dzieci ogromnym przeżyciem, bo nic tak nie zaznajamia dzieci z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo.

Monika Mańkowska

Wycieczka zerówek na pocztę - 11.10.2024