Wycieczka uczniów j. kaszubskiego
Uczniowie języka kaszubskiego z klas II pojechali w zeszłą środę (9 kwietnia) do Niezabyszewa i Piaszna (powiat bytowski). W Niezabyszewie czekały na nas warsztaty pszczelarskie (m.in. poznawaliśmy ciekawostki dotyczące pszczół i zasady pracy pszczelarza oraz wykonywaliśmy świece na pamiątkę), ale był też czas na wspólną zabawę oraz grilla („wciągnęliśmy” wszystkie bułki i kiełbaski!). W Piasznie weszliśmy na wieżę widokową, z której podziwialiśmy krajobraz (niektórzy pokonywali lęk wysokości, bo chociaż wejście na wieżę było dla chętnych i odważnych to… weszli chyba wszyscy). Następnie gospodarz tego miejsca opowiadał nam o swoim piecu chlebowym oraz o wiosce Gotów, którą sam stworzył na terenie gospodarstwa. Była to tym samym mała lekcja historii Pomorza, bo uczniowie poznali dzieje plemion gockich.
Bytowskie strony kryją w sobie niesamowity urok, oby piękno tych stron oczarowało naszych uczniów na dłużej.
A. Dzięcielska-Jasnoch


