Dzień Edukacji Narodowej

14 października jest to Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany „Dniem Nauczyciela”. Święto to dedykowane jest nauczycielom i całemu systemowi oświaty. To czas, kiedy doceniamy trud i zaangażowanie tych, którzy poświęcają się kształceniu oraz wychowywaniu przyszłych pokoleń. W tym roku w naszej szkole chętni uczniowie Samorządu Uczniowskiego chcąc podziękować dyrekcji, nauczycielom i pracownikom oświaty, pod okiem opiekunów, przygotowali przedstawienie. Nasi kochani wychowankowie zaprezentowali się podczas apelu, na który zaprosili także klasy 1-3 i 4-8. W roli prowadzących wystąpili Maksymilian i Jeremiasz. Nauczycieli zagrali: Natalia G., Natalia R., Zuzanna, Maria, Jakub, Oliwia P., Maciej, Kornelia W., Kornelia R., Joanna, Olivia S. oraz Dominik. W roli uczniów zaprezentowali się: Łukasz Mi., Łukasz Ma., Karolina, Hubert, Julia, Maja J., Borys, Natalia K., Nina, Maja L., Lucyna, Agnieszka, Aneta, Franciszka, Michał, natomiast Aleksandrze przypadła rola pani dyrektor. Nie zabrakło również piosenek, które zaśpiewały Olka, Zuzia, Karolina i Natalka K.. Widownia z aplauzem przyjęła przedstawienie doskonale wczuwając się w zaproponowany przez aktorów humor. Podsumowując, to wydarzenie było nie tylko przybliżeniem historii powstania Komisji Edukacji Narodowej, ale także ukazaniem w sposób humorystyczny szkolnego życia nauczycieli oraz uczniów. Ten dzień na pewno przez długi czas pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego dnia.

Opiekunowie SU, Karolina Zatorska i Wirginia Chuda

Dzień Edukacji Narodowej - 11.10.2024