Tydzień relacji

Budowanie zdrowych, wspierających relacji z innymi jest jednym z filarów zdrowia psychicznego. Tydzień Relacji odbywający się w ramach Szkolnego Miesiąca Zdrowia Psychicznego obfitował w działania mające na celu rozwijanie umiejętności komunikacyjnych naszych uczniów:

1) we wszystkich klasach trzecich odbyły się zajęcia promujące dbanie o zdrowie psychiczne, w czasie których podkreślano szczególną wartość pielęgnowania relacji z innymi ludźmi – zajęcia wspólnie z panią psycholog poprowadziły członkinie Samorządu Uczniowskiego,

2) pani pedagog przeprowadziła „Warsztaty Pozytywnej Komunikacji” w klasie VIb, w pozostałych klasach szóstych zajęcia odbędą się w przyszłym tygodniu,

3) Samorząd Uczniowski stworzył „Kącik Gier” na korytarzu szkolnym, gdzie w czasie najdłuższych przerw międzylekcyjnych uczniowie mieli okazje aktywnie, wspólnie spędzać czas na graniu m. in. w Dooble, UNO i rozmaite gry planszowe.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze wspomnianych wydarzeń!

Laura Breszka

Luiza Bieszke-Wolf