Warsztaty fotograficzne Szkolnego Koła Regionalnego

Członkowie Szkolnego Koła Regionalnego „Kaszëbi z Jedinczi” razem ze swoją opiekunką – p. Aleksandrą Dzięcielską-Jasnoch poznawali sztukę fotografii. Zapoznali się z podstawowymi zasadami kadrowania oraz otrzymali materiał o kompozycji ujęcia. Podczas długiego spaceru po Czersku wykonywali zdjęcia próbując różnych kątów widzenia, wypełniając kadr, wykorzystując naturalne obramowania i linie prowadzące. Uczniowie fotografowali następujące miejsca: naszą szkołę, mural z Januszem Korczakiem, mural z generałem Hallerem, krzyż i główną bramę na cmentarzu parafialnym, Plac Ostrowskiego z fontanną, kościół, Park Borowiacki, urząd miejski, wystawę sklepu „Zdrowa Przystań”, pomnik św. Jana Pawła II, mural Lasów Państwowych oraz dworzec kolejowy i perony.

Zajęcia miały przyczynić się do poznania techniki fotografii oraz większej świadomości i wrażliwości podczas robienia zdjęć, czy to aparatem, czy smartfonem. W ramach integracji był też czas odpoczynku w parku oraz wspólny posiłek w pizzerii.

Już na początku listopada członkowie Koła jadą na wycieczkę regionalną, podczas której będzie kolejna okazja na podszlifowanie umiejętności fotograficznych. Wszystkich uczniów z klas III-VIII zainteresowanych naszym Kołem zapraszamy do kontaktu z p. Aleksandrą!

Warsztaty fotograficzne Koła Regionalnego - 25.09.2024