1b i 3a w teatrze

UCZNIOWIE KL. I B I III A W TEATRZE W GRUDZIĄDZU

Teatr to niezwykły świat, pełen czarów, kolorów, świateł i dźwięków na scenie. Świat, w którym niemożliwe staje się prawdą. W teatrze zwierzęta mówią ludzkim głosem, pajacyk z drewna staje się chłopcem, a dobra wróżka pomaga w trudnych chwilach…
26 marca uczniowie kl. Ib i IIIa pod opieką wychowawców oraz p. W. Chudej i p. W. Jabłońskiej wybrali się do Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu na spektakl „Pinokio” w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego.

Ta zabawna baśń ma przede wszystkim przesłanie pouczające. Pinokio, mając za sobą wiele przykrych doświadczeń, zrozumiał, że najważniejsza jest rodzina, posłuszeństwo oraz szacunek, troskliwość wobec starszych. Nie można oszukiwać, kraść. Nie należy podejmować decyzji pochopnie, trzeba być odpowiedzialnym za własne czyny. Zamierzone cele, marzenia możliwe są do zrealizowania tylko dzięki systematycznej nauce i pracy. Aby uzyskać nagrodę, najpierw trzeba na nią zapracować.

Mali widzowie na żywo podziwiali wspaniałą grę aktorską, scenografię oraz kostiumy aktorów. Emocjonalnie oglądali spektakl, bawili się, śmiali, wzruszali i wielokrotnie nagradzali aktorów gromkimi brawami. Po przedstawieniu mieli możliwość wejścia na scenę, spotkania z aktorami, zrobienia pamiątkowych zdjęć.
Spotkanie ze sztuką nie tylko dało uczniom dużo wrażeń, ale przede wszystkim skłoniło do refleksji.

Celina Kliczkowska, Ewa Keister

1b i 3a w teatrze w Grudziądzu - 26.03.2024

Ułatwienia dostępu