Luty w grupie 0c

Dnia 12 lutego nasze pociechy odwiedziła Pani Paulina z Nadleśnictwa w Czersku, która przybliżyła dzieciom informacje na temat swojej pracy oraz zwierząt żyjących w lesie. Wyjaśniła, jak prawidłowo dokarmiać zwierzęta zimą-głównie ptaki. Podkreślała, że w czasie srogiej zimy dokarmianie jest koniecznością, a jeśli zacznie się dokarmiać zwierzęta, nie można tego zaniechać. Zaznaczyła także, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały również okazję poznać życie wybranych zwierząt. Na koniec wizyty przedszkolaki zadawały naszemu gościowi wiele zaskakujących pytań, na które z chęcią odpowiadał. Ciekawie przekazane informacje dotyczące natury oraz jej ochrony na długo pozostaną w pamięci naszych najmłodszych. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci oraz zasad dbania o środowisko naturalne i kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki.
Dziękujemy bardzo Pani Paulinie za poświęcony czas i przekazanie cennej wiedzy.

Babcia i Dziadek, to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i miłością. Dzieci to czują i wiedzą, dlatego 14 lutego nasze przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków, aby podziękować im za wszystko i wyrazić swoją miłość.
Po części artystycznej, poczęstunku oraz  pamiątkowych zdjęciach, dzieci zaprosiły swoje babcie oraz dziadków do wspólnych zabaw i tańców.
Na zakończenie zaśpiewały ,,Sto lat” i wręczyły im własnoręcznie przygotowane upominki.
Kochane babcie, drodzy dziadkowie życzymy Wam długich lat życia wypełnionych zdrowiem, radością oraz szacunkiem, życzliwością i miłością najbliższych. Niech samotność omija Państwa szerokim łukiem, zdobyte doświadczenie i życiowa mądrość służy innym.

16 lutego naszą grupę odwiedzili ponownie rodzice Michaliny. Tym razem tata dziewczynki podzielił się z dziećmi swoją wiedzą, którą zdobył podczas kursu na ratownika medycznego.
Pan Łukasz wyjaśnił, na czym praca ratownika medycznego oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Dzieci utrwaliły numery alarmowe, po czym odbyła się część praktyczna wizyty rodziców Michalinki.
Na początku pan Łukasz wcielił się w operatora numeru alarmowego 112 i podczas rozmowy dzieci musiały podać mu niezbędne informacje, zaś Pan Łukasz udzielił im niezbędnych wskazówek.
Po tym ćwiczeniu tata Michalinki wraz z żoną pokazali dzieciom, jak należy postępować z osobą, która zemdlała lub się czymś zadławiła.
Nie zabrakło również praktyki związanej z nauką reanimacji z wykorzystaniem fantomu.
Ćwiczenia praktyczne i pogadanki sprawiły, że przedszkolaki dowiedziały się bardzo cennej wiedzy i poczuły się “małymi ratownikami”.
Zajęcia z rodzicami Michalinki zakończyły się quizem podsumowującym wiedzę, który przeprowadziła mama dziewczynki.  Dzieci otrzymały medale i podziękowały gościom wręczając im podziękowania.
Dziękujemy raz jeszcze Pani Natalii oraz Panu Łukaszowi za tak ciekawe i cenne zajęcia, bo dzieci z podstawową wiedzą mają świadomość, jak zareagować w sytuacjach niebezpiecznych i mogą uratować komuś życie.

Dnia 15 lutego dzieci z oddziału 0c wybrały się na wystawę fotograficzną na Dworzec w Czersku pt.: ,,Wilno z lotu ptaka”. W tematykę wystawy wprowadziła nas Pani Sylwia, mama naszej Agnieszki. Była to niesamowita podróż przez zakątki Wilna uchwycone z perspektywy ptaka.

W lutym obchodziliśmy urodzinki Weroniki, Aleksandry, Agnieszki, Szymona oraz Miłosza. Niech każdy dzień będzie tak szczególny, jak w dniu Waszego święta. Niech spełnią się wszystkie Wasze marzenia. Życzymy Wam zdrowia, szczęścia i wszystkiego najlepszego!

M. Mańkowska

Luty w grupie 0c - 02.2024

Ułatwienia dostępu