Szkolny konkurs geograficzny

Rekordy Polski, Europy i świata.

26 kwietnia 2023 r. odbył się szkolny konkurs geograficzny dla klas 5-7. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy geograficznej poprzez poznanie rekordów geograficznych Polski, Europy i świata. W konkursie brało udział 25 uczniów, którzy prezentowali znajomość najwyższych gór, szczytów, wyżyn, wulkanów, największych mórz, zatok, półwyspów, wysp, miast, jezior, rzek, jaskiń i wiele innych obiektów w Polsce, w Europie i na świecie. Konkurs przebiegał w trzech etapach. Pierwszy etap wyłonił 10 najlepszych uczniów, którzy awansując do drugiego etapu rywalizowali w formie teleturnieju. Pozostali uczniowie z zachwytem obserwowali zmagania swoich kolegów i wspierali oklaskami. W tym etapie każdy uczeń odpowiadał na 3 pytania i do trzeciego etapu zakwalifikowało się 5 uczniów. Ten etap był najbardziej emocjonujący, gdyż uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani i odpowiadali celująco. W wyniku tej rywalizacji wyłoniono najlepszych geografów klas 5-7, a są nimi:

Norbert Gwizdała z klasy 6c

Amadeusz Kobryń z klasy 7a

Maksymilian Łangowski z klasy 6a

Kacper Stawicki z klasy 5d

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy chcieli brać udział w konkursie i poszerzyć swoją wiedzę geograficzną. Gratulujemy najlepszym. Do zobaczenia w przyszłym roku.

D. Szlachcikowska, K. Chmielewska

Szkolny konkurs geograficzny - 26.04.2023

Ułatwienia dostępu