Klasa 1b i 3d w teatrze

Teatr to jest takie miejsce, w którym mocniej bije serce.”

M. Głogowski

W ramach realizacji projektu „Spotkania ze sztuką”, 26 kwietnia odbył się wyjazd klas 1b i 3d do Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, na spektakl „Zatruta studnia”, w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego. W wyjeździe uczestniczyły także starsze koleżanki z klasy 6d. Pani Wioletta Jabłońska aktywnie wspierała wychowawczynie w opiece nad uczestnikami wycieczki.

Przed wyjazdem, w czasie zajęć edukacyjnych, pierwszoklasiści i trzecioklasiści realizowali zagadnienia o tematyce teatralnej. Pobyt w teatrze pozwolił utrwalić zdobytą wiedzę teoretyczną, wzbogacił dzieci w zakresie wiedzy praktycznej i przyczynił się do przeżywania pozytywnych doznań. Aktorzy w czasie spektaklu wchodzili w interakcję z widownią, tym samym sprawiali, że dzieci aktywnie uczestniczyły w prezentowanych wydarzeniach i okazywały swoje emocje.

Po spektaklu nasi uczniowie mieli dodatkową atrakcję, a mianowicie możliwość wejścia na scenę, bezpośredniego spotkania aktorów i zobaczenia z bliska scenografii. Oczywiście zostały wykonane także pamiątkowe zdjęcia z aktorami. Młodzi widzowie byli pod wrażeniem gry aktorskiej, efektów wizualnych i oprawy muzycznej.

Poniżej zamieszczamy opis spektaklu znajdujący się na stronie CKT, który może zachęci do wizyty w teatrze:

Bohaterowie ”Zatrutej studni” zmagają się z problemem suszy w osadzie. Jedyną osobą, która ma wodę pitną, jest bezduszny człowiek, czerpiący ogromne zyski ze sprzedaży deficytowego towaru. Młody chłopak – dzielny, pracowity i wytrwały Jaś próbuje zapobiec trudnej sytuacji bytowej mieszkańców. Towarzyszą mu narzeczona Hanka i spotkany w podziemiach czarodziejski stwór Aquarius, który chętnie pomógłby mieszkańcom odzyskać wodę, ale stracił swoją moc, gubiąc magiczny pierścień.

Fantastyczna opowieść o miłości, przyjaźni, dobroci, dążeniu do wyznaczonych celów, zawiera także przesłanie ekologiczne. „Zatruta studnia” to wyśmienita zabawa dla najmłodszych, podczas której zostają zabrani do krainy pozytywnych wartości, gdzie ostatecznie dobro i tak zwycięży.

Wychowawczynie
E. Bonkowska, E. Rutkowska

Klasy 1b i 3d w teatrze w Grudziądzu - 26.04.2023

Ułatwienia dostępu