Rejonowe zawody sportowe klas I-III

W Szkole Podstawowej nr 1 w Czersku odbyła się trzecia edycja Rejonowych Zawodów Sportowych klas I-III „Mały Olimpijczyk”. W sportowych zmaganiach udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej w Legbądzie, Zespołu Szkół w Rytlu, Zespołu Szkół w Łęgu, Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku. Rozgrywki odbyły się 7 czerwca na sali gimnastycznej w SP 1. Głównymi celami zawodów było: Propagowanie sportu wśród uczniów klas I-III; Podnoszenie sprawności fizycznej; Promowanie sportowej rywalizacji w oparciu o zasadę fair play; Integracja z rówieśnikami z innych szkół. W skład zespołu sędziowskiego weszły nauczycielki: p. Bożena Gutowska – SP Legbąd, p. Ilona Grzonka – ZS Rytel, p. Beata Gnacińska – ZS Łąg, p. Hanna Łońska – SP 2 Czersk i p. Monika Łobocka – SP1 Czersk.

Sportowcy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych, w których należało wykazać się ogólną sprawnością ruchową oraz poprawnością wykonania zadań. Zawodnicy zacięcie walczyli o jak najlepsze wyniki w poszczególnych konkurencjach. Po podliczeniu wszystkich punktów zostali wyłonieni zwycięzcy. Dyrektor szkoły p. Bożena Spica podziękowała dzieciom i nauczycielkom za udział w zawodach oraz pogratulowała najlepszym sportowcom sukcesów. Następnie odbyło się wręczenie medali i nagród rzeczowych zwycięzcom w poszczególnych kategoriach. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali wodę i lody.
Zawody sportowe „Mały Olimpijczyk” przebiegły pomyślnie, w duchu zdrowej rywalizacji i w miłej atmosferze. Gratulujemy zwycięzcom sukcesu! Dziękujemy wszystkim za aktywny udział, wspólną zabawę oraz zapraszamy w przyszłym roku szkolnym.


WYNIKI:
KLASY I
– dziewczęta
I miejsce: Amelia Szreiber – SP 1 Czersk
II miejsce: Marika Biesek – ZS Łąg
III miejsce: Nadia Borowicka – SP Legbąd
– chłopcy
I miejsce: Stanisław Elak– SP 1 Czersk
II miejsce: Szymon Prabucki – ZS Łąg
III miejsce: Krzysztof Ros-Wajda – SP 2 Czersk

KLASY II
– dziewczęta
I miejsce: Nadia Klaman – ZS Łąg
II miejsce: Amelia Kocińska – ZS Rytel
III miejsce: Maria Miętka – SP 1 Czersk
– chłopcy
I miejsce: Patryk Narloch – ZS Rytel
II miejsce: Borys Chudy – SP 1 Czersk
III miejsce: Dawid Dulski – ZS Łąg

KLASY III
dziewczęta
I miejsce: Emilia Kaczmarek – ZS Łąg
II miejsce: Wiktoria Kołatka – ZS Rytel
III miejsce: Karolina Kolinska – SP Legbąd
– chłopcy
I miejsce: Olaf Wiecki – ZS Rytel
II miejsce: Oliwier Konwalski – SP 2 Czersk
III miejsce: Aleksy Lepak – SP Legbąd

Organizatorzy:
E. Bonkowska, M. Łobocka, E. Rutkowska

Rejonowe zawody sportowe klas I-III - 7.06.2022

Ułatwienia dostępu