Dzień mleka w I-III

Nasza placówka realizuje projekt „Szkoła z witaminą”. Każdy uczeń objęty programem otrzymuje w szkole mleko oraz świeże owoce i warzywa. Są one najbardziej cennymi produktami w okresie wzrostu,  rozwoju dziecka, dodają energii, ułatwiają naukę.

W dniach 19-20 maja 2022 r. klasy 1-3 obchodziły Dzień Mleka. Nasze obchody rozpoczęliśmy od zjedzenia śniadania, oczywiście z mlekiem w roli głównej. Potem uczniowie przystąpili do realizacji ciekawych zadań. Podczas zajęć dowiedzieli się, skąd się bierze mleko i jaką drogę pokonuje, zanim trafi na nasz stół. Poznali korzyści, które dla naszego zdrowia przynosi codzienne spożywanie mleka i nabiału. Kolejny raz przekonali się, że produkty mleczne są pysznym elementem dobrze zbilansowanej diety, a także źródłem wielu witamin i mikroelementów. W  trakcie zajęć rozwiązywali rebusy, krzyżówki oraz przystąpili do quizu. Największą atrakcją okazały się: eksperyment mleka z barwnikami „Tęczowa rozeta” i pomysłowe prace plastyczne „Plama z mleka”. Zmaganiom dzieci towarzyszyła muzyka i dobra zabawa.

Mamy nadzieje, że uczniowie „Jedynki”  zawsze chętnie będą sięgać po mleko i przetwory mleczne.

Wioleta Kamińska
Celina Kliczkowska
Wioleta Pora

Dzień mleka w klasach I-III - 19-20.05.2022

Ułatwienia dostępu