Międzynarodowy Dzień Kropki w klasach 1-3

Co roku 15 września w wielu krajach obchodzi się Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Motywem przewodnim dnia jest kropka, ponieważ dzięki kropce mała dziewczynka Vashti (bohaterka książki Petera Reynoldsa pt. „Kropka”) uwierzyła w siebie. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich aktywnie włączyli się w obchody tego święta. Już od rana było widać dzieci ubrane w „kropkowe stroje”. Czekał je wyjątkowy dzień, pełen niespodzianek – czyli działań, które pomogły wszystkim poznać talenty, odkryć swoje mocne strony. Okazało się, że śniadanie, do przygotowania którego uczniowie przynieśli odpowiednie produkty, też może być w kropki. Były to pokrojone owoce i warzywa, a także bułki, z których powstały kropkowe kompozycje. Ależ one smakowały! Dzieci za przykładem Vashti odkrywały swoje talenty oraz zdolności i wspólnie z całą klasą tworzyły „drzewo klasowych talentów”. Wykonywały różne zadania z kropką w tle: rysowały, malowały, łączyły kropki i kolorowały obrazki, pisały korzystając z pisma Braillea, ćwiczyły ruchowo z pomocą „kropkowych przyborów”, tworzyły impresje plastyczne z kropek. Powstało wiele pięknych, barwnych i pomysłowych prac.

Ten dzień wywołał dużo radości i uśmiechów, sprzyjał odkrywaniu talentów, wyzwolił kreatywne działania. Było ciekawie, kolorowo, wesoło i …kropkowo!

Dziękuję uczniom z klas I – III za udział w zabawie oraz wychowawczyniom za współpracę i fotograficzne reportaże.

Mirosława Knitter

Międzynarodowy Dzień Kropki w klasach 1-3 kropki « z 4 »

Ułatwienia dostępu