Dzień Ziemi w kl. 1
„Natura codziennie maluje dla nas nieskończenie piękne obrazy”.
John Ruskin
Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone 22 kwietnia. Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w jego obchody, aby pokazać jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Uczniowie klas 1 na zajęciach rozmawiali o tym, jak piękna i bogata jest nasza planeta Ziemia, ale także o potrzebie jej ochrony. Dowiedzieli się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Oglądali prezentacje multimedialne i filmy przyrodniczo-ekologiczne o tym co szkodzi, a co pomaga naszej planecie. Uzupełniali przygotowane karty pracy. Na zajęciach plastyczno-technicznych wykonali piękne prace nawołujące do ochrony naszej planety. Były to plakaty, sprzątanie ziemi, kolorowanki, nakrycia głowy. Na zajęciach muzycznych poznali piosenki o tematyce przyrodniczej.
To był bardzo efektywny eko tydzień.
Nasi najmłodsi uczniowie są świadomi, że o Ziemię należy dbać oszczędzając wodę, prąd i papier, segregując śmieci oraz szanując środowisko naturalne.


