Jak minął wrzesień w 0c

Wakacje szybko minęły i z radością powitaliśmy nowy rok szkolny. Naszym pierwszym spotkaniem były zajęcia adaptacyjne, dzięki którym dzieci mogły poznać swoje panie oraz rówieśników, zaś część dzieci z naszego oddziału spotkała się ponownie, już jako starszacy.

Dzieci zaczęły rok szkolny mnóstwem energii i chęci do nauki, przyswajając nową wiedzę i umiejętności. We wrześniu poznaliśmy cyfrę 1 oraz  pierwsze litery, choć dla niektórych była to powtórka z zeszłego roku. Wspominaliśmy wakacje, rozmawialiśmy o segregacji śmieci, ziemi, jesieni- tworząc z pomocą dzieci i rodziców wspaniały kącik darów jesieni.

Nasz oddział bierze udział w 3 projektach – ,,Kodowanie na dywanie”, ,,Fitschool” oraz ,,Plastuś wesoły zaprowadzi nas do szkoły”. Dzieci chętnie uczestniczą w projektach od pierwszych dni w szkole, zdobywając nowe umiejętności.

16 września obchodziliśmy Dzień Kropki, to wyjątkowe święto kreatywności i odkrywania talentów. Dzięki zaangażowaniu rodziców ubrania dzieci w tym dniu miały kropeczki, co uświetniło nasze święto. Nie zabrakło atrakcyjnych zajęć i pamiątkowych zdjęć.

Dzień Przedszkolaka, to ważne święto, więc nie mogło go zabraknąć w naszym harmonogramie uroczystości. Właśnie 20 września pobyt w szkole opierał się głównie na świętowaniu, bo nasi milusińscy mieli swój wielki dzień, a przeważał on w moc atrakcji i zabaw.

W minionym miesiącu nasza grupa wybrała się na spektakl pt.: ,, Opowieści z teczki profesora Książeczki”, gdzie dzieci miały możliwość zobaczenia prawdziwych aktorów, a nawet zagrać z nimi na prawdziwej scenie w Gminnym Centrum Kultury w Czersku. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z kulturą, gdyż radość na twarzach dzieci była przeogromna.

Nasza grupa powitała jesień, która nadeszła wielkimi krokami. Z tej okazji już kilka dni wcześniej zorganizowaliśmy kącik darów jesieni, była praca plastyczna- grzybek, a nawet wycieczka do Zdrowej Przystani, gdzie powitała nas mama naszej Mai. Przed sklepem można było zrobić świetne zdjęcia, które wprowadziły nas w jesienny klimat. Dziękujemy mamie Mai za zaproszenie i pamiątkowe zdjęcia.

W pewne wrześniowe popołudnie odwiedził nas brat Oli oraz ich mama, przynosząc do naszej sali króliczki. Ile radności było na twarzach naszych przedszkolaków, gdy miały okazję pogłaskać te puszyste istoty oraz je nakarmić.  Obecność  zwierząt zapewnia dzieciom poczucie komfortu i wsparcie, zmniejsza napięcie oraz ułatwia zrelaksowanie. Dziękujemy mamie Oli oraz jej bratu za odwiedziny.

Zachęcamy także innych rodziców do odwiedzin, pokazania czegoś dzieciom, przeczytania bajki, a może do zaproszenia nas do Państwa zakładu pracy.

30 września w naszej sali obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki wraz z paniami zaśpiewały chłopcom ,,sto lat” oraz wręczyły drobne upominki. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć. Był to dzień pełen atrakcji, zabaw oraz świętowania.

W minionym miesiącu swoje urodziny obchodziło kilkoro dzieci: Stanisław, Elwira, Rita, Nadia oraz Oliwier. Życzymy Wam raz jeszcze wszystkiego, co najlepsze, spełnienia marzeń oraz uśmiechu na co dzień.

Monika Mańkowska

Jak minął wrzesień w 0c - 09.2024