Sprzątanie Świata

W środę 18 września 2024 uczniowie klasy 8a oraz 8b wzięli udział w akcji “Sprzątanie Świata” w pobliskim  chojnickim lesie. Po dotarciu na miejsce, zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawice ochronne, z zapałem rozpoczęli sprzątanie terenu. Ku naszemu zdziwieniu i radości, śmieci nie było aż tak dużo, jak się spodziewaliśmy, ale mimo to udało się zebrać kilkanaście worków odpadów, w tym plastikowe butelki, puszki i papierki.   Uczniowie, pracując w grupach, z wielkim zaangażowaniem przemierzali las, docierając do trudno dostępnych miejsc. Efekty ich pracy były widoczne gołym okiem, a oczyszczony teren sprawił, że wszyscy czuli dumę i satysfakcję.

Akcja miała na celu nie tylko poprawę stanu środowiska, ale także zwiększenie świadomości ekologicznej. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że dbanie o przyrodę to nasz wspólny obowiązek, a podobne inicjatywy są niezwykle potrzebne i powinny być kontynuowane.

SK LOP

Sprzątanie Świata - 18.09.2024