Rozpoczęcie roku 2024/2025

Dnia 2 września 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku rozpoczął się nowy rok szkolny 2024/2025. W tym roku szkolnym do naszej placówki uczęszcza 635 uczniów, którzy są podzieleni na 31 oddziałów klas 1-8. Dzień rozpoczęcia roku szkolnego to ważny moment zarówno dla uczniów, jak i dla całej społeczności szkolnej, oznaczający powrót do codziennych obowiązków, ale także nowe wyzwania i możliwości.

Nowy rok – nowe wyzwania i możliwości

Rok szkolny 2024/2025 zapowiada się jako okres pełen wyzwań, ale także szans na rozwój osobisty i intelektualny. W ramach różnorodnych projektów edukacyjnych, konkursów oraz zajęć pozalekcyjnych, uczniowie będą mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania, zdobywać nową wiedzę oraz odkrywać pasje. W szczególności pierwszoklasiści, dla których jest to pierwsze spotkanie ze szkolnym życiem, rozpoczną swoją edukacyjną przygodę, a starsi uczniowie kontynuować będą swoją drogę ku kolejnym sukcesom.

Kluczowa rola nauczycieli i rodziców

Nauczyciele, którzy przez wakacje przygotowywali się do nowego roku szkolnego, są gotowi, by wspierać uczniów w zdobywaniu wiedzy i radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami. Ich zaangażowanie i profesjonalizm są nieocenione w procesie edukacyjnym. Również rodzice, jako kluczowi partnerzy szkoły, odgrywają ważną rolę w edukacji swoich dzieci, wspierając je w domu i współpracując z nauczycielami.

Bezpieczeństwo i komfort uczniów

Szkoła dokłada wszelkich starań, aby uczniowie czuli się w niej bezpiecznie i komfortowo. Dbanie o dobre samopoczucie uczniów jest priorytetem, co przekłada się na tworzenie przyjaznej atmosfery sprzyjającej nauce i rozwojowi.

Podsumowanie

Rozpoczęcie roku szkolnego to zawsze moment pełen emocji i oczekiwań. Nowy rok szkolny to nowe możliwości, nowe wyzwania, ale także radość z powrotu do szkolnych obowiązków i spotkań z kolegami oraz nauczycielami. Społeczność szkolna z niecierpliwością czeka na to, co przyniesie nadchodzący rok, wierząc, że będzie on pełen sukcesów i pozytywnych doświadczeń.

Rok szkolny 2024/2025 oficjalnie się rozpoczął – przed nami wiele miesięcy nauki, pracy i wspólnej drogi do osiągania kolejnych celów. Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom powodzenia w nadchodzących miesiącach!

Zdjęcia: Bernadeta Rostankowska

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 - 2.09.2024