Pasje sportowe w klasie 2a

Z nieukrywaną dumą i przyjemnością przedstawiamy pasje sportowe, które rozwija w klasie 2a kilka dziewczynek. Każda z uczennic, którą poniżej przestawiamy uczestniczy w dodatkowych zajęciach pozaszkolnych. Różnorodne pasje sportowe i artystyczne początkowo miały charakter rekreacyjny, ale z czasem stały się sposobem na wypełnienie czasu wolnego. Swoje umiejętności dziewczynki mogą prezentować podczas zawodów, przeglądów i turniejów. Uczestnicząc w różnego typu zajęciach ruchowych nasze sportsmenki doskonale potrafią określić swoje aktualne możliwości, dobrze radzą sobie z napotykanymi trudnościami oraz mają świadomość, że realizując swoje sportowe pasje odnosi się sukcesy, a niekiedy porażki. Poniżej przedstawiamy nasze mistrzynie:

PAULINA BABIŃSKA – sportową tradycją w rodzinie Babińskich jest gra w kometkę. Paulina jest najmłodszą zawodniczką w tej rodzinie, ale radzi sobie wyśmienicie. Uczestnicząc w Turnieju BADMINTONA dla dzieci, który zorganizowano w Czersku 13.01.2024r. zajęła 3 miejsce w kategorii “Żaki”.

NIKOLA GRZELLA – jest zawodniczką klubu sportowego BRDA RYTEL i trenuje grę w piłkę nożną. Bierze udział w turniejach sportowych organizowanych w Gminie Czersk. Niedawno 22 maja 2024r. razem z zawodnikami z rytelskiego klubu uczestniczyła w prestiżowym przeglądzie najlepszych drużyn piłkarskich województwa pomorskiego podczas imprezy InvestGDA CUP 2024, która odbyła się na wielkim stadionie – Polsat Plus Arena Gdańsk.

ANNA IVANOVA – przybyła do nas z Ukrainy, gdzie uczęszczała na zajęcia z akrobatyki. Podczas pobytu w Polsce próbuje doskonalić swoje umiejętności trenując w GDK w Czersku w zespole MAŻORETEK oraz rozwija swoje pasje artystyczne w Zespole Pieśni i Tańca ZIEMIA CZERSKA. Ania uczestniczyła w wielu imprezach, które organizował Gminny Ośrodek Kultury w Czersku.

AMELIA SĘKOWSKA – trenuje karate podczas zajęć, które popołudniami organizowane są w naszej szkole. Dziewczynka jest posiadaczką żółtego pasa i systematycznie doskonali techniki KATA i KUMITE. Amelia jest też zainteresowana grą w szachy i próbuje zaciekawić tą grą inne dzieci w klasie 2a.

MARIA TALAŚKA – jej pasją i marzeniem jest praca ze zwierzętami. Marysia kocha konie i jazdę konną. Lubi zajmować się zwierzętami i pielęgnować je. Posiada sporo książek popularnonaukowych o tematyce przyrodniczej oraz poradniki dla miłośników koni. Razem ze starszą siostrą uczestniczy w treningach i lokalnych zawodach jeździeckich dla amatorów jazdy konnej.

Wszystkim dziewczynkom życzymy nieustającego zapału i wytrwałości w podejmowanych wyzwaniach sportowych. Cieszymy się z sukcesów i gratulujemy osiągnieć oraz zdobytych trofeów, dyplomów, medali, pucharów i statuetek. Obiecujemy, że będziemy trzymać kciuki i gorąco dopingować podczas artystycznych i sportowych imprez z udziałem naszych dziewcząt.

 Opracowanie: uczniowie klasy 2a oraz wychowawczyni Lidia Pozorska

Pasje sportowe kl. 2a - 05.2024

Ułatwienia dostępu