W Muzeum Mydła

W dniu 22 marca 2024 roku klasy 1a i 1c z opiekunkami wyruszyły na wycieczkę do bydgoskiego “Muzeum Mydła i Historii Brudu”. 🧴🫧🧼

Wycieczkę rozpoczęliśmy od warsztatów mydlanych. 🫧 Pani instruktor krok po kroku opisała, jak należy postępować z półproduktami i podała przepis, a dzieci z zainteresowaniem i zaangażowaniem wykonywały polecenia. 👣 🧐 Efektem pracy były mydła w różnych ciekawych kształtach, kolorach, o pięknych zapachach i z przeróżnymi dodatkami. 🌈

Następnie cała grupa przeszła do sali, w której były eksponaty. One spowodowały, że na twarzach dzieci malowały się wypieki i stały się tematem ożywionych dyskusji. 🥰😍Dzieci z zaciekawieniem oglądały dawne wanny, tarki do prania, pralki, magle, a nawet miały okazję posłuchać dźwięku słynnej pralki “Frania”.  Pani przewodnik opowiedziała nam, jak o higienę dbano na przestrzeni wieków, niektóre  wiadomości rozśmieszały, inne zadziwiały. 😁🫢 Po ilości zadawanych pytań śmiało możemy stwierdzić, że wycieczka była bardzo udana, a słowo muzeum nie kojarzy się z nudą, jak dzieci często myślą.👌 

Do Czerska wróciliśmy z nową dawką wiedzy i umiejętności. 💪

Karolina Makowska, Anna Skóra

1a i 1c w Muzeum Mydła i Historii Brudu - 22.03.2024

Ułatwienia dostępu