Ratownik w zerówkach

W piątek 16.02.2024r. do oddziałów zerowych zawitali rodzice Michaliny z oddziału 0c.

Tata dziewczynki, pan Łukasz ukończył kurs na ratownika medycznego i podzielił się swoją wiedzą z dziećmi z oddziałów przedszkolnych.

Na samym początku Ratownik wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe.

Na wstępie dzieci utrwaliły numery alarmowe, po czym odbyła się część praktyczna, jak należy postępować i jakie informacje należy podać dzwoniąc pod numer alarmowy. Następnie pan Łukasz wraz z żoną Natalią przeszli do części praktycznej, jak należy postępować w przypadku zadławienia i omdlenia. Nie zabrakło również praktyki związanej z nauką reanimacji z wykorzystaniem fantomu.

Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że przedszkolaki poczuły się “małymi ratownikami”.

Na zakończenie dzieci rozwiązały krótki quiz podsumowujący wiedzę, otrzymały medale, a także podziękowały panu Łukaszowi oraz Pani Natalii za wizytę oraz wręczyły podziękowanie.

Bardzo dziękujemy rodzicom Michaliny za poświęcony czas i udzielenie tak cennych informacji, gdyż nawet dzieci potrafią uratować komuś życie.

M. Mańkowska

Wizyta ratownika w zerówkach - 16.02.2024