Lekcja w 1a o prawach dziecka

Klasa Ia (wychowawczyni: Karolina Makowska) uczestniczyła w grudniu w spotkaniu na temat praw dziecka/człowieka. Rozmowę z uczniami poprowadziła pani Maria Gajewska – polonistka, autorka innowacji „Książki bez tajemnic. Minilekcje o maksisprawach”.

Pani Maria zapoznała pierwszoklasistów z życiorysem Janusza Korczaka – patrona szkoły/pierwszego Rzecznika Praw Dziecka. Uczniowie poznali biogram zawarty w książce „Jest taka historia. Opowieść o Januszu Korczaku” Beaty Ostrowickiej, obejrzeli ilustracje Joli Rychter-Manuszewskiej i odgadywali ich związek z CV patrona/rzecznika.

Warsztatom towarzyszyła lalka przedstawiająca Starego Doktora, która została wykonana według pomysłu prowadzącej zajęcia.

Z miniaturką Janusza Korczaka zajęcia o prawach dziecka rozbudziły ciekawość (dużo się dzieło) i zainteresowanie (tajemnica – dzieci losowały infografiki z prawami dziecka ukryte w surducie i recepty umieszczone w torbie lekarskiej) wśród uczestników. Dzieci z uwagą słuchały i ochoczo odpowiadały na pytania o Januszu Korczaku – pedagogu, który poświęcił całe życie, broniąc praw dziecka i żądając ich równouprawnienia.

Lekcja o prawach dziecka w kl. 1a - grudzień 2023

Ułatwienia dostępu