Grudzień w oddziale 0c

5 grudnia obchodziliśmy 5-te urodzinki naszej Amelki. Życzyliśmy jej dużo uśmiechu, zdrowia, radości, mnóstwa prezentów i gości. Przyjaźni wielkich
i małych, wielu przygód niebywałych, uśmiechu wesołego i wszystkiego, wszystkiego najlepszego!

,,6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie. A kiedy rozda już prezenty, wraca do domku uśmiechnięty”!
6 grudnia naszą grupę odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek,
a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i uśmiechniety. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

14 grudnia w naszej grupie odbyły się świąteczne warsztaty. Dzieci tego dnia przygotowały swoim rodzicom mały występ artystyczny. Po występie nasze pociechy wraz z rodzicami, rodzeństwem oraz innymi członkami rodziny wykonywali choinki z wykorzystaniem szyszek. Nie zabrakło wspólnych, pamiątkowych zdjęć. Po warsztatach wszyscy udaliśmy się na szkolny kiermasz świąteczny. Było nam niezmiernie miło gościć rodziców oraz innych członków rodziny naszych wychowanków. Dziękujemy Państwu za udział w zajęciach
i kiermaszu oraz wsparciu rodziców oraz rodziców-pracowników dzieci niepełnosprawnych naszej szkoły. Dziękujemy również tym Państwu, którzy wsparli szlachetną paczkę oraz nasz kiermasz pierniczkami, ciastem oraz zabawkami.

Nasi wychowankowie wzięli udział w konkursie na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy, za który otrzymali dyplom i upominek. Brawo!!!

Nasza grupa wykonała kolejne zadanie z projektu ,,Klasa w terenie”, a było to malowanie chmur oraz nieba z użyciem farb. Cóż za piękne prace powstały z rąk naszych przedszkolaków, które wykonywały zadanie zgodnie z poleceniem, czyli na świeżym powietrzu, inspirując się niebem i chmurami będącymi nad budynkiem naszej szkoły.

20 grudnia nasza grupa wybrała się do Świątecznego Miasteczka, gdzie Pani Alicja wraz z Panem Adamem wprowadzili nas w magię świąt, pokazując nam Świąteczne Miasteczko, opowiadając o jego elementach i historii powstania.
Na koniec dzieci dostały kolorowanki oraz naklejki. Dziękujemy Państwu za możliwość obejrzenia Miasteczka i wprowadzenia nas w ten świąteczny, radosny czas.
W drodze powrotnej ze Świątecznego Miasteczka nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia w bombce i świątecznej ramce w centrum naszego miasta.

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w domach jak i w naszej „szkolnej rodzinie”. Nasi wychowankowie poznawali tradycje i zwyczaje świąteczne
i chętnie uczestniczyli w przygotowaniach: wykonywali dekoracje świąteczne, ozdoby choinkowe, które potem zawieszali na choince. W dzień szkolnej Wigilii panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje w całej placówce, dzieci w galowych strojach wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenia. Wspólny śpiew pięknych kolęd i pastorałek wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Nasi wychowankowie spotkali się z Gwiazdorem, dla którego zaśpiewali piękne piosenki, a po występach dostali duży worek pełen prezentów. Coż za piękne uśmiechy można było zobaczyć na twarzach naszych pociech. Następnie  wszyscy zasiedli przy odświętnie nakrytym stole. Wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie życzenia . Podczas posiłku cicho rozbrzmiewały kolędy. Kultywowanie takich tradycji jest dla dzieci szczególnie ważne. Kiedyś one zastąpią nas – dorosłych w przekazywaniu tej tradycji, do której jesteśmy bardzo przywiązani i co stanowi dla nas niezaprzeczalną wartość. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych, lecz również wzmacniają serdeczne relacje między nimi.

Jak minął grudzień w 0c - grudzień 2023

Ułatwienia dostępu