Święto Szkoły w zerówkach

“Korczakowskie Święto Radości”- pod takim hasłem obchodziliśmy w tym roku Święto Szkoły. Rzeczywiście był to dzień pełen radości oraz zabawy. Święto Szkoły połączyliśmy z “Dniem Postaci z Bajki”. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola przebrane za ulubione postacie bajkowe. W ramach Święta Szkoły poszliśmy na seans do mobilnego planetarium, które odwiedziło naszą szkołę. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem rozmiarów planetarium oraz bajki edukacyjnej przygotowanej specjalnie dla każdej grupy wiekowej. Przedszkolaki dowiedziały się mnóstwo wiadomości o naszej planecie. We wszystkich grupach dzieci wspaniale się bawiły. Zabawom i konkursom nie było końca. Przedszkolaki rozpoznawały tytuły bajek za pomocą rekwizytów, rozwiązywały zagadki. Podzielone na drużyny wcieliły się w postać Kopciuszka i czym prędzej musiały oddzielić ziarenka kawy i ryżu. Nie obyło się także bez tańców oraz konkursów sprawnościowych, które dzieci uwielbiają. Na zakończenie wspaniałej zabawy wszystkie grupy przedszkolne odwiedziła “żywa maskotka” i poczęstowała dzieci słodkim lizakiem.

Dzień postaci z bajek - 9.11.2022
Mobilne planetarium - 9.11.2022

Ułatwienia dostępu