Klasa 2a i 3a w teatrze

Uczniowie z klasy 2a i 3a już na początku roku szkolnego 2023/2024 planowali wycieczkę do teatru. Na wrześniowy wyjazd wybrano Centrum Kultury TEATR w Grudziądzu i spektakl pt. “Pogromca smoka Jabberwocka” w reżyserii Zbigniewa Kulwickiego.  

Wycieczka do teatru dla 8-9-latków to sporo przygotowań, które obejmują sprawy i turystyczne, i te związane z udziałem w widowisku teatralnym. Milusińscy z SP1 w Czersku okazali się bardzo sprawni i świetnie zorganizowani. 28września 2023 r. bezproblemowo przebiegała podróż autobusem i zaplanowane śniadanie na trawie”. Po podróży wystarczyła krótka chwila relaksu i w doskonałych nastrojach dzieci zwiedzały budynek grudziądzkiego teatru, a następnie z zaciekawieniem zasiadły na widowni. 

Spektakl “Pogromca smoka Jabberwocka” to opowieść o walce ze złem, z zagrożeniem, ale również z niemocą i własnym strachem. Sceniczna opowieść kończy się pomyślnie: po kilku próbach smok zostaje pokonany przez skromnego, ale odważnego szewczyka Skubę. W finałowej scenie pojawia się długo oczekiwany moment, w którym król z radością może ogłosić nastanie pokojowych czasów. Nasi mali widzowie gromkimi brawami nagradzali wspaniałą grę grudziądzkich aktorów. Dzieci zachwycały się kostiumami, dekoracjami oraz kukiełkami występującymi w przedstawieniu. Największe emocje wzbudzały sceny ze smokiem i efekty specjalne – mali widzowie opowiadali później, że odczuwali “dreszcze” podczas walki szewczyka z groźnie wyglądającym potworem. Spektakl zakończył się miłą niespodzianką, ponieważ uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez reżysera sztuki na scenę. Dzieci były zachwycone, gdy mogły przyjrzeć się z bliska postaciom obejrzanej sztuki teatralnej i przybić “piątkę” z królem, z królewną, z szewczykiem i z królewskim strażnikiem. Wspólne zdjęcie uczniów z SP nr 1 w Czersku i aktorów z CK Teatr w Grudziądzu jest miłą pamiątką z wrześniowego wyjazdu. 

Wycieczkę dla dzieci z klasy 2a i 3a zorganizowały wychowawczynie klas: Lidia Pozorska i Celina Kliczkowska. Nad bezpieczeństwem podczas wyjazdu czuwały: p. Bernadeta Rostankowska i p. Wioletta Jabłońska, a w charakterze nauczyciela wspomagającego p. Wirginia Chuda.  

Opracowanie: L. Pozorska 

Zdjęcia: B. Rostankowska 

Klasa 2a i 3a w teatrze - 28.09.2023

Ułatwienia dostępu