Sukces na WPPDiM

Sukcesy uczniów w XXI Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj razem z nami”

13 maja 2023 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, którego głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 w Czersku. Uczestnicy tegorocznego przeglądu śpiewali na deskach sceny pięknie odnowionego Domu Kultury w Rytlu. Zmagania konkursowe odbyły się w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI, VII – VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych. W tegorocznym WPPDiM zaprezentowali się soliści, jak również zespoły. Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Banach, Ksawery Konefka, Lucyna Leszczyńska, Karolina Schmidt, Zofia Wons, Daria Brzezinska. Wśród nagrodzonych tegorocznego konkursu znaleźli się:

Kategoria I –III
soliści
Laureatka I miejsca – Kinga Banach – kl. III a
Wyróżnienia:  Ksawery Konefka – kl. III a, Lucyna Leszczyńska – kl. III a
zespoły
II miejsce „Zielone trio” – Kinga Banach, Ksawery Konefka, Lucyna Leszczyńska

Kategoria IV – VI
soliści
Wyróżnienie: Zofia Wons – kl. IV b

Dodatkowa kategoria – piosenka turystyczna
I miejsce  – Kinga Banach

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Celina Kliczkowska

XXI Wojewódzki Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej - 13.05.2023

Ułatwienia dostępu