Tanio skóry nie sprzedałyśmy

„Tanio skóry nie sprzedałyśmy” czyli powiatowe zawody w piłce siatkowej w kategorii dziewcząt klas VIII

Reprezentantki naszej szkoły 30.03.2023r  zmagały się w powiatowych zawodach w  siatkówce dziewcząt, które odbywały się w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Brusach. W grupie dziewcząt do rozgrywek powiatowych  zakwalifikowały się szkoły z Czerska, Chojnic, Konarzyn oraz Brus po wygraniu etapu gminnego. Na zawody pojechałyśmy z bojowym nastawieniem i chęcią zwycięstwa. W tym dniu wyższy poziom sportowy prezentowały zawodniczki gospodarza rozgrywek oraz zawodniczki z SP7 z Chojnic. Mecze od samego początku były pełne emocji sportowych. Niestety nie udało się wygrać, ale mogliśmy podziwiać kilka udanych akcji naszych dziewcząt.  Dziewczęta  miały duży problem z odbiorem mocno bitych piłek przez zawodniczki z Chojnic, a gdy już udało się odbić piłkę i zaatakować to napotykały się albo na  blok, albo na dobrze dysponowane w odbiorze zawodniczki z Chojnic. W kolejnych meczach nasze zawodniczki   miały sporo szans, by odnieść  w końcu upragnione zwycięstwo- przewaga raz rosła, raz malała, jednak końcówka meczu  zawsze należała do rywalek . W wyniku przeprowadzonych rozgrywek systemem „każdy z każdym” dziewczęta z naszej szkoły zajęły V miejsce

Reprezentacja dziewcząt walczyła w składzie :

Czapiewska Kinga 8a, Ferdynus Lena 8a, Piechocka Kinga 8a, Balas Nicola 8b, Reszczyńska Martyna 8b, Ufnowska Yasmin 8b, Kaszubowska Alicja 8B, Reszczyńska Amelia 8d .

opiekun: Ewa Pruszak

zdjęcia i opracowanie : Ewa Pruszak

Powiatowe zawody w piłce siatkowej - Brusy 30.03.2023

Ułatwienia dostępu