Konkurs Recytatorski

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ZA NAMI

28 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach wiekowych: IV – VI oraz VII – VIII. Jury, składające się z nauczycieli naszej szkoły, usłyszało wiele pięknych wierszy autorstwa m. in. Danuty Wawiłow, Ludwika Jerzego Kerna, Wisławy Szymborskiej czy K. I. Gałczyńskiego. Recytatorzy zachwycili ciekawą interpretacją i doskonałym przygotowaniem. Wybór najlepszych okazał się nie lada wyzwaniem dla komisji.  Ostatecznie  przyznała następujące miejsca:

Grupa IV – VI:

I m Blanka Lewandowska kl. Va ( op. p. H. Kaszubowska)

II m Aleksandra Fierek kl. IV b ( op. p. M. Gajewska)

III m Oskar Zwiewka kl. IV b ( op. p. M. Gajewska)

Wyróżnienia:

Maja Baszanowska kl. IV c ( op. p. M. Gajewska)

Wiktor Wiencelewski kl. IV a ( op. P. K. Porożyńska).

Grupa VII – VIII:

I m Michał Gortatowski kl. VIII e ( op. p. H. Mrozińska)

II m Nadia Chabowska kl. VIII c ( op. p. M. Gajewska)

III m. Amelia Chmielewska kl. VIII e ( op. p. H. Mrozińska)

Wyróżnienia:

Tatiana Idziak kl. VIII c ( op. p. M. Gajewska)

Krzysztof Pierowicz kl. VIII b ( op. p. H. Kaszubowska)

Zwycięzcom i wszystkim, którzy wzięli udział w tym artystycznym konkursie bardzo gratulujemy. Cieszymy się, że tylu uczniów chce recytować poezję, obcować z mocą i wieloznacznością słowa, czerpać z tego radość i uczyć się być wrażliwym na otaczający nas  świat. To tylko niektóre zalety tej lirycznej przygody. Do zobaczenia w przyszłym roku!

oprac. Hanna Kaszubowska

Szkolny Konkurs Recytatorski - 28.03.2023

Ułatwienia dostępu