Obóz żeglarski

Obóz żeglarski – ,,Pomorskie Żagle Wiedzy-partnerstwo Gminy Czersk”

09-13.05.2022r. Borsk

W ośrodku wypoczynkowym Largo w Borsku właśnie zakończył się pierwszy z sześciu planowanych obozów żeglarskich realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Uczestnikami obozu było 37 uczniów reprezentujących szkoły z Karina i Czerska ,które to szkoły uczestniczą w tym projekcie. Uczniowie żeglowali na jachtach kabinowych, typu Puck, Omega oraz Optimist, poznając podstawy prowadzenia jachtu. Znaleźliśmy także czas na gry i zabawy rekreacyjna na wodzie(kajaki ,rowery wodne) oraz nietypową rywalizację na boisku siatkarskim. Nauczyliśmy się także kilku węzłów żeglarskich, niezbędnych do obsługi jachtu. Duży nacisk został położony na naukę bezpiecznych form zachowania się nad wodą oraz właściwego  korzystania ze sprzętu wodnego. Myślę, że załączony niżej film z obozu oraz zdjęcia wierniej  oddają przebieg naszych zmagań na wodzie niż nawet najlepszy tego opis.

Czesław Sikora

Obóz żeglarski - 9-13.05.2022

Ułatwienia dostępu