Klasa 1a i 3a w teatrze w Grudziądzu

19 października 2021 roku uczniowie klas 1a oraz 3a pod opieką nauczycieli Izabeli Rudnik, Wirginii Chudej , Joanny Słomińskiej i Justyny Kornaś, wybrali się do Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu na spektakl w reżyserii  Zbigniewa Kulwickiego „Królewna Dobromiła”.

Po przyjeździe do teatru i zakupieniu biletów wstępu, wszyscy pełni ciekawości weszli do sali i zajęli swoje miejsca. Po chwili zgasły światła i na scenie ukazali się pierwsi aktorzy.

Akcja rozgrywa się w cudownym królestwie, rządzonym przez dobrego króla. W zamku wychowuje się piękna królewna Dobromiła o szlachetnym sercu. Jednak okrutna macocha rzuca sieć intrygi na mieszkańców tego wspaniałego miejsca. Król zaczyna chorować, a zła Królowa chce przejąć tron. Na szczęście plan, który uknuła wraz ze swoim bezwzględnym sługą nie jest idealny. Losy tej historii zmienia Zapchlony Sierściuch, gadatliwy kot staje po stronie słabych i przegranych. Ta wspaniała i niebezpieczna przygoda jest dowodem na to, że nawet wielkie zło nie ma szans w starciu z odrobiną dobroci.

Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w przebiegu przedstawienia. Ogromne wrażenie na wszystkich wywarła gra aktorska, ich kostiumy i rekwizyty oraz dekoracje. Występujący w spektaklu zostali nagodzeni brawami.

Wirginia Chuda, Joanna Słomińska

Klasa 1a i 3a w teatrze w Grudziądzu

Ułatwienia dostępu