Grudzień w 0b

Pierwszy tydzień rozpoczęliśmy od zawieszenia kalendarza adwentowego w naszej klasie. Przez cały miesiąc wykonywaliśmy sumiennie zadania w nim zawarte. Trzeba przyznać, że nasza ciekawość z każdym dniem była co raz to większa J Pierwszy tydzień poświęciliśmy na zagadnienia związane ze sztuką życzliwości, bycia dobrym dla innych. Poznaliśmy literkę „Y, y”. Napisaliśmy również list do Świętego Mikołaja, a także wykonaliśmy jego portretJ  W związku z Mikołajkami i zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia poznaliśmy dużo piosenek o tematyce świątecznej. 5 grudnia naszą salę odwiedził Mikołaj, który po wysłuchaniu piosenki w naszym wykonaniu wręczył nam upominki. Mieliśmy okazję wziąć udział w mikołajkowej sesji zdjęciowej. Zdjęcia wyszły przepięknie J W grudniu urodzinki obchodzili: Julian, Kaja oraz  Zosia. Jeszcze raz życzymy Wam wszystkiego najlepszego.  W grudniu rozmawialiśmy również o tradycjach i zwyczajach Bożonarodzeniowych. Dzieci poznały symbolikę  choinki. Byliśmy podziwiać  choinkę  i ozdoby świąteczne na Rynku. W okresie tym odbyły się również warsztaty świąteczne dla rodziców. Wykonaliśmy krótki występ dla naszych gości , a potem wspólnie wykonaliśmy kartki świąteczne dla naszych bliskich.   W grudniu mieliśmy okazję wybrać się  również na Komisariat Policji w Czersku. Dzieci poznały budynek Policji oraz utrwaliły specyfikację pracy policjanta. Bardzo ważnym tematem w tym miesiącu był temat poświęcony pomaganiu zwierzętom w okresie zimowym oraz dokarmianiu ptaków. Wykonaliśmy wspólnie karmnik dla ptaków, utrwaliliśmy nazwy ptaszków zimujących w Polsce. Była to ciekawa i cenna lekcja. Oprócz tego była poruszana tematyka dotycząca emocji i dobrych relacji. Tematyka świąteczna wprowadzała nas w doskonały nastrój, a śpiewanie kolęd dopełniało ten wspaniały czas. Poznaliśmy literkę „B”, „b”, oraz cyferkę 8 i 9 .  W ostatnim tygodniu przed świętami rozmawialiśmy o planach na Nowy Rok oraz o zasadach bezpieczeństwa w Sylwestra. Dzieci uczyły się jak odmierzać mijający czas, dzieląc rok n pory roku.  miesiące i tygodnie. Mieliśmy okazję wziąć udział w akcji charytatywnej dla Nikodema Kurpeta, kupując pyszne wypieki sprzedawane przez uczniów.   W ostatni dzień przed świąteczną przerwą odbyły się klasowe Wigilie oraz odwiedził nas gwiazdor, rozdając dzieciom prezenty. Był to wspaniały czas, pełen magii i wspaniałych przeżyć J

Monika Krzoska

Grudzień w 0b - 12.2025
Ułatwienia dostępu