Polski Eko-Art – sukcesy

Powiatowy Konkurs Recytatorski Polski Eko-Art, który odbył się 22 października w Chojnickim Centrum Kultury, zakończył się sukcesem dla utalentowanych uczniów z klas 1-3 SP1. Szkołę reprezentowali Szymon Konik z kl. 2d (opiekun Ewa Bonkowska) oraz Laura Brzezinska z kl. 3c (opiekun Kamila Linda).

Jury konkursowe oceniało dobór repertuaru do wieku uczestnika i tematyki konkursu, interpretację utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny prezentacji. Szymon wykazał się wrażliwością na piękno przyrody w interpretacji wiersza „Dwa wiatry” Juliana Tuwima. Natomiast Laura wykazała się wrażliwością na ochronę przyrody, prezentując wiersz „Apel do ludzi” Stanisława Kraszewskiego.

Nasi uczniowie zachwycili jurorów piękną interpretacją poezji i zostali nagrodzeni. Szymon uzyskał 3. miejsce, a Laura otrzymaławyróżnienie I stopnia. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

Polski Eko-Art - 22.10.2024