Służba Więzienna w SP1

W dniu 27 maja naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Chojnicach. Pani Agnieszka i Pan Piotr opowiedzieli nam na czym polega praca w służbie. Przedstawili nam jakie są rodzaje i typy zakładów karnych, a także co robią osoby pozbawione wolności podczas odbywania kary. Mogliśmy przymierzyć kamizelki i kaski ochronne. Funkcjonariusz SW założył nam  kajdanki, a także pokazał do czego służy tarcza ochronna. Podczas zajęć zobaczyliśmy jak wygląda odzież więzienna, naczynia, którymi osoby pozbawione wolności spożywają posiłki, a także prace wykonane przez skazanych w czasie zajęć kulturalno-oświatowych. Praca we więzieniu jest bardzo ciekawa , odpowiedzialna, ale też i niebezpieczna. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mogli gościć pracowników Służby Więziennej.

Organizatorki: Aleksandra Czezowska, Luiza Bieszke-Wolf

Służba Więzienna w SP1 - 27.05.2024

Ułatwienia dostępu