Wycieczka do Gdyni

9 marca, w sobotę klasy: 4a, 4b oraz 6b wraz z wychowawcami udały się na całodniową wycieczkę do Gdyni. Był spacer nad morzem oraz McDonalds. Jednak największą atrakcją okazała się wizyta w Teatrze Muzycznym na spektaklu pod tytułem „Piotruś Pan” w reżyserii Janusza Józefowicza, z librettem Jeremiego Przybory i muzyką Janusza Stokłosy.  Główny bohater, Piotruś Pan, chłopiec, który nie chce dorosnąć, zabrał nas do magicznej Nibylandii. Tam mogliśmy z małą Wendy polatać nad chmurami, walczyć ze złym kapitanem Hakiem, bawić się z Indianami, uciekać przed krokodylem, śpiewać z syrenkami, czy grać w berka z zagubionymi chłopcami. Stało się tak przede wszystkim dzięki wyjątkowym efektom specjalnym zrealizowanym w technologii 3D, cudownej muzyce i grze aktorskiej. W musicalu oprócz dorosłych aktorów występowały też dzieci, dzięki czemu rozgrywające się na scenie wydarzenia odbieraliśmy jako bardziej wiarygodne.

Spektakl trwający dwie godziny i dwadzieścia minut dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. W niektórych momentach bawił, w niektórych wzruszał do łez, a w niektórych przyprawiał o gęsią skórkę. Polecamy go gorąco tym, którzy do tej pory nudzili się w teatrze.

Wycieczka do Gdyni kl. 4a, 4b i 6b - 9.03.2024

Ułatwienia dostępu