Dzień Pluszowego Misia z książką

Z okazji święta misia klasy pierwsze uczestniczyły w spotkaniu promującym czytelnictwo. Dzieci wysłuchały ciekawostek o przygodach lubianego misia Kubusia Puchatka. Jako lektor świetnie zaprezentował się starszy kolega Jeremiasz Gajewski, członek Samorządu Uczniowskiego. Jeremiasz swoją interpretacją opowiadania, zaciekawił małych słuchaczy i przyczynił się do aktywnego odbioru tekstu. Dzieci uważnie słuchały i z zainteresowaniem obserwowały wyświetlane ilustracje z książki.

W dalszej części spotkania została przedstawiona historia pluszowego misia oraz ustanowienia Dnia Pluszowego Misia. Pierwszoklasiści bardzo dobrze poradzili sobie z odgadywaniem znanych misiów. Zaprezentowali swoje ukochane misie oraz ulubione książki, o różnorodnej tematyce. Niektórzy czytają już samodzielnie, innym czytają bliscy. Oczywiście nie mogło zabraknąć wystawy książek z misiami, dostępnych w bibliotece szkolnej. Spotkanie przeplatane było akcentem ruchowym, a mianowicie tańcem przy muzyce.

Na zakończenie, dzieci otrzymały misiowe kolorowanki, do wykonania w klasach.

Dziękujemy bardzo za udział w spotkaniu. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy pierwszoklasistów do spędzania czasu z książką, a także do wizyty w bibliotece szkolnej.

E. Bonkowska, K. Porożynska, P. Muchowski

Dzień Pluszowego Misia z książką - 24.11.2023

Ułatwienia dostępu