Dzień Dziecka – 1a i 1b

Dzień Dziecka to światowe święto, które obchodzimy 1 czerwca. Celem ustanowienia MDD w 1952r. przez ONZ było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

W czwartek, 1 czerwca 2023r. uczniowie z klasy 1a oraz 1b spotkali się po to, aby zorganizować świetne zabawy w miłej, życzliwej atmosferze. Dzień w szkole bez plecaków i podręczników był też okazją, aby sprawdzić swoje umiejętności ruchowe – oczywiście z przestrzeganiem zasad “fair play”. Zabawy sportowe z elementami rywalizacji były dla dzieci okazją do wyrażania własnej i zespołowej radości, entuzjazmu, dopingowania kolegów oraz zagrzewania ich do poprawiania swoich dziecięcych rekordów.

Pierwszoklasistom umożliwiono też oglądanie filmu, który same mogły wybrać. Zorganizowano również świąteczne śniadanie. Dzień był świąteczny, więc można było swobodnie korzystać ze słodyczy i innych świątecznych przekąsek.

W tym wyjątkowym dniu życzenia dzieciom złożyli panowie z Policji. Spotkanie było fascynujące, ponieważ dzieci mogły zadawać pytania związane z pracą policjantów i z bliska obejrzeć policyjny radiowóz.

Największą frajdę sprawiły dzieciom skoki i zjazdy na dmuchanych zamkach. Nasze dzieci miały okazję do odkrywania własnych możliwości ruchowych oraz wspierania tych dzieci, które pierwszy raz próbowały skoków i akrobatyki na “dmuchańcach.

Nad bezpieczeństwem podczas zabaw w klasie 1a oraz 1b czuwały:

Lidia Pozorska i Ewa Rutkowska

Dzień Dziecka w kl. 1a i 1b - 1.06.2023

Ułatwienia dostępu