Szkolny Dzień Zdrowia

Dnia 11 kwietnia 2022r. obchodziliśmy w naszej szkole Szkolny Dzień Zdrowia pod hasłem „Żyj zdrowo, to nic trudnego!”. Tego dnia w szkole odbywał się także dzień warzywno-owocowy. Wszystkie klasy 0-8 po 1 lekcji jadły zdrowe śniadanie składające się z warzyw lub owoców przygotowane wcześniej w domu. Dodatkowo uczniowie mogli się przebrać za wybrany owoc lub warzywo i w nagrodę nie byli pytani tego dnia. Natomiast klasy V spędziły ten dzień jeszcze aktywniej, gdyż spotkaliśmy się w sali gimnastycznej. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od spotkania ze strażakiem i ratownikiem medycznym, którzy omówili zasady pierwszej pomocy, z którymi możemy spotkać się w życiu codziennym tj. omdlenie, osoba nieprzytomna oraz resuscytacja krążeniowo – oddechowa. Zaprezentowali nam w jaki sposób udzielamy pomocy osobie poszkodowanej. Dowiedzieliśmy się jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i ćwiczyliśmy reanimację. Jesteśmy bardzo wdzięczni strażakowi panu Kamilowi Megger ze Straży Pożarnej w Czersku oraz naczelnikowi Straży Pożarnej i ratownikowi medycznemu panu Jackowi Tokarskiemu za wykład, ćwiczenia praktyczne oraz poświęcony nam czas.
Następnie wszystkie klasy V zaprezentowały swoje scenki: Va – scenkę o dbaniu o własne zdrowie; Vb- scenka „Czystość na co dzień”; Vc- scenka o uzależnieniu od komputera i gier komputerowych, a aktywność fizyczna; Vd- scenka „Piknik witaminek”. Uczniowie zadbali też o stronę graficzną swoich pokazów. Przedstawili przygotowane wcześniej plakaty tematyczne, stroje, rekwizyty, a nawet występ wokalny. Uczniowie poświęcili dużo czasu na przygotowania, co było widać podczas prezentacji.
Kolejnym punktem naszego spotkania były zawody sportowe przygotowane przez p. T. Kędzierskiego i p. C. Sikorę. Uczniowie chętnie podjęli się wykonania wszystkich zadań sportowych i włożyli w to dużo wysiłku. Ostatnim punktem było wręczenie dyplomów oraz zdrowy poczęstunek.
Dziękujemy uczniom klas V, ich wychowawcom, nauczycielom opiekunom za zaangażowanie i dobrą zabawę!

Opiekunki SK PCK
M. Łobocka
A. Wiencelewska

Szkolny Dzień Zdrowia - 11.04.2022

Ułatwienia dostępu