10 października – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października przypada Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Święto to zostało ustanowione już 29 lat temu, w 1992 roku, przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Zdrowie psychiczne definiuje się jako: “Pełny dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny człowieka”.
Każdy z nas ma czasem trudniejsze momenty w życiu. Wiele czynników może wpływać na nasze gorsze samopoczucie. Ważne jest, żebyśmy zwracali uwagę na m.in. takie objawy jak: długotrwały smutek, lęk, zmęczenie, rozdrażnienie, zniechęcenie… Czasem są to stany nieuniknione, jednakże nie lekceważmy ich, gdy utrzymują się długo i utrudniają nasze codzienne funkcjonowanie!

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami psychoedukacyjnymi na temat tego, jak dbać o zdrowie psychiczne swoje i swoich najbliższych oraz gdzie szukać pomocy, gdy zaistnieje taka potrzeba. Dbajmy o swoje zdrowie psychiczne – każdego dnia!

Luiza Bieszke – Wolf, Justyna Kornaś, Wioletta Jabłońska

Dbaj o bezpieczeństwo psychiczne
Gdzie szukać pomocy

Ułatwienia dostępu