Wrzesień w 0b
Dopiero co rozpoczął się rok szkolny, a my już mamy zakończony wrzesień. Mieliśmy tyle zajęć , że nawet nie zauważyliśmy, że wrzesień dobiegł końca. We wrześniu oddział 0b wzajemnie się poznawał. Był to czas pełen wspólnych zabaw, spacerów. Tworzyliśmy wspólnie kodeks klasowy, który informował nas jakie zachowania są akceptowane w grupie, a jakie należy unikać.. Poznaliśmy swoje prawa, ale również obowiązki. Zwiedziliśmy mury naszej szkoły, dowiedzieliśmy się gdzie jest sekretariat, gdzie przyjmuje Pani pielęgniarka, odwiedziliśmy też świetlicę oraz stołówkę. Nie zabrakło oczywiści wspólnej nauki piosenek, poznaniu figur geometrycznych. W drugim tygodniu września rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na co dzień, ale i w drodze do zerówki. Uczyliśmy się przechodzenia przez jezdnię, poznaliśmy podstawowe znaki drogowe, wykonywaliśmy sygnalizator świetlny , a najważniejsze to, że poznaliśmy numery alarmowe!!! W sumie utrwalaliśmy je, ponieważ dzieci znakomicie wiedziały o jakie numery chodziJ Trzeci tydzień rozpoczęliśmy Dniem Kropki. Tego dnia dzieci przyszły ubrane w kolorowe kropeczki. Był to dzień pełen zabaw. Przedszkolaki poznały historię powstania tego dnia, a także świetnie wykonywały kropkowe zadania J W tygodniu tym poruszyliśmy również bardzo ważną kwestię – a mianowicie mówiliśmy o emocjach. Dzieci rozpoznawały i nazywały emocje ( radość , smutek, strach, wstyd, zdziwienie ). 20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Wszystkie dzieci z tej okazji wybrały się na pokaz Magika- Konrada, który zagościł u nas w szkole i wykonał wspaniały pokaz magii. Dzieci uczyły się czarować pod jego okiem 😉 Niektóre przedszkolaki miały okazję zostać prawdziwymi magikamiJ We wrześniu swoje urodzinki obchodziła Blanka – życzymy Ci kochana jeszcze raz wszystkiego najlepszego, bądź szczęśliwa J We wrześniu braliśmy również udział w próbnej ewakuacji w szkole. Dzieci doskonale sobie poradziły J Poznały zasady ewakuacji i w razie niebezpieczeństwa będą wiedziały jak postępować. 23 września obchodziliśmy w oddziałach zerowych pierwszy dzień jesieni. Dzieci przynosiły dary jesieni do klasy, rozmawialiśmy o nich, a także wykonywaliśmy prace plastyczne z ich użyciem. Oddział 0b wykonał piękną Panią Jesień, która ozdobiła nam salę. Tematyka obejmowała jesienną aurę za oknem, tworzyliśmy kalendarz pogodowy, a także obserwowaliśmy jesienną pogodę podczas pobytu na świeżym powietrzu. Braliśmy też udział w sprzątaniu świata. Utrwalaliśmy przy tym segregację odpadów . 26.09 obchodziliśmy Dzień Jabłka. Dowiedzieliśmy się skąd biorą się jabłka, jaka jest ich budowa oraz co możemy z jabłek zrobić. My wykonaliśmy wspólnie pyszny soczek jabłkowy. Było zdrowo i smacznie 😛
Jeśli chodzi o literki to poznaliśmy już „o” „O” i „a”, A”, a z cyferek na naszej tablicy pojawiła się „1”. Ostatni dzień września zakończyliśmy Dniem Chłopaka. Wszystkim chłopakom wręczyliśmy upominki i dyplomy. Wykonaliśmy zdjęcia w foto-budce Super-Mena . Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy! Od dwóch tygodni przygotowujemy się do uroczystości pasowania, które mamy zaplanowane na października, ale o tym już w październiku….
Monika Krzoska


