Egzamin na kartę rowerową

Egzamin na Kartę Rowerową – ważny dzień dla czwartoklasistów!

W poniedziałek, 17 czerwca 2025 r., na terenie naszej szkoły odbył się praktyczny egzamin na Kartę Rowerową – ważne wydarzenie dla uczniów klas IV, którzy po raz pierwszy mogli oficjalnie zdobyć swoje „prawo jazdy” na rower i hulajnogę elektryczną.

Egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Najpierw uczniowie musieli zaliczyć test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz zasad poruszania się po drogach. Pytania nie należały do najłatwiejszych, ale nasi uczniowie wykazali się świetnym przygotowaniem i dużą wiedzą.

Po pomyślnym zaliczeniu części pisemnej, 17 czerwca odbył się egzamin praktyczny. Został on przeprowadzony na specjalnie przygotowanym torze manewrowym w małej sali gimnastycznej. Tor jazdy sprawdzał umiejętność prawidłowego poruszania się na rowerze, w tym ruszania z miejsca, wykonywania poszczególnych manewrów (skręty, zmiana pasa ruchu), zatrzymywania się w wyznaczonym miejscu oraz omijania przeszkód. Uczniowie musieli także wykazać się znajomością zasad bezpieczeństwa i prawidłowym sygnalizowaniem zamiaru zmiany kierunku jazdy.

Do egzaminu przystąpiło 64 uczniów klas IV oraz 2 uczniów z innych klas. Egzamin przeprowadzony został we współpracy z funkcjonariuszem Policji, asp. Tomaszem Gonczem, który czuwał nad jego prawidłowym przebiegiem oraz bezpieczeństwem uczestników.

Gratulujemy wszystkim, którzy zdali egzamin, i życzymy bezpiecznej jazdy!

Ewa Gromowska

Egzamin na kartę rowerową - 17.06.2025
Ułatwienia dostępu